aktualizováno 22. 5. 2008

Pavel Florián na mistrovství, foto: Archiv Pavel Florián 21. května 2008

Pavel Florián vybojoval na mezinárodním mistrovství Slovinska (Nafta Slovenia International 2008), které se konalo od 15. do 18. května v Lendavě výborné 2. místo ve dvouhře. Dosáhl tím svého zatím nejlepšího výsledku ve dvouhře. "Na úvodním květnovém turnaji jsem prolomil sérii nepříznivých výsledků a sítem vyřazovacího pavouka jsem prošel až do finále. Druhé místo je mým dosavadním nejlepším umístěním na mezinárodním turnaji dospělých v životě," sděluje Florián.

"Jsem hrdý na to, že máme v Českém Krumlově profesionální sportovce. Badminton má v našem městě velice dobrou úroveň. Do dalších zápasů přeji Pavlovi pevné zdraví a dobrou kondičku a spoustu vyhraných setů," vyjádřil se starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička.

Pavel byl do turnaje nasazený jako čtvrtý hráč a postupně porazil Yaroslavceva z Ruska 21/12, 21/14, Yankova z Bulharska 21/14, 21/17, domácího Utrošu (na plakátu) 17/21, 21/13, 22/20, v semifinále domácího reprezentanta Šepce 13/21, 23/21, 21/9. Ve finále bojoval s turnajovou jedničkou Janem Vondrou. České finále, které se hrálo 41 minut, vyhrál zkušenější Honza Vondra po setech 21/18, 23/21.

Pavel Florián hraje badminton, foto: Archiv Pavel Florián Pavel Florián se každým zápasem zlepšoval a útočně laděný dokázal vzdorovat i ve finále. Dva zápasy dokázal otočit v poslední možné chvilce. Bohužel ve finále, kde vedl ve druhém setu 20/17 a byla šance jít do setu třetího, nedal Pavel podání, znejistěl a bylo hotovo. Jak málo stačí a je vše jinak. Pavel si za svůj výkon a vystupování zaslouží velkou gratulaci. Jeho útočně laděné vedení boje a velké srdce slavilo úspěch. Honza Vondra prodal své zkušenosti, vždyť na cestě za druhým turnajovým vítězstvím na mezinárodní scéně (ve dvouhře) porazil i přemožitele Petra Koukala (naší jedničky) z nedávného ME dospělých Klausena z Norska.

Město Český Krumlov finančně podpořilo Pavla Floriana. Gratulujeme k životnímu úspěchu!

Více o Pavlu Floriánovi najdete na jeho webových stránkách www.pavelflorian.cz. O činnosti Sportovního klubu Badminton - Český Krumlov najdete na stránkách http://www.badmintonckrumlov.cz/.

Související články:

Mistři republiky v karate a v badmintonu na radnici u starosty Českého Krumlova (4. března 2008)

Podpora sportu ve městě Český Krumlov (6. února 2008)
Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov