aktualizováno 9. 12. 2020

Hlášení závad - Dej tip

Modernizovaný systém pro hlášení závad na území města nabízí zaslání hlášení neboli „tipu" dvěma způsoby:

  • prostřednictvím mapové aplikace dostupné v rámci webového prohlížeče
  • s využitím mobilní aplikace dostupné pro Android a iOS

Nahlášené závady jsou dle zadané kategorie automaticky přiřazeny odborům a odpovědným pracovníkům městského úřadu, kteří je dále řeší. Stav jednotlivých hlášení (tipů) je v systému průběžně aktualizován dle fáze řešení.

Aplikace slouží k řešení drobnějších problémů, nikoliv ke sběru podnětů dlouhodobého, strategického rázu, nebo řešení nákladných, komplexních akcí typu rekonstrukce ulic apod.

V aplikaci rovněž nelze řešit podněty např. majetku Jihočeského kraje, státu či dalších subjektů.

Jak na to

Mapová aplikace umožňuje odeslání hlášení v několika snadných krocích; uživatel označí místo v mapě, vybere kategorii závady, doplní popis a případně nahraje fotografii poškozené věci. Pak už stačí jen zadat kontrolní kód pro ověření.

Prostředí umožňuje zároveň i zobrazení již nahlášených závad včetně informace o stavu a průběhu jejich řešení. Hlášení je možné filtrovat nejen podle stavu a kategorií, ale i podle času nahlášení. Také je možné zobrazit závady jen v určitém zvoleném území města. Další zajímavou funkcionalitou je možnost exportu hlášení do formátu CSV.

Webová mapová aplikace Hlášení závad - Dej tip

Mobilní aplikace je dostupná pro chytré telefony s operačním systémem Android nebo iOS. Ke stažení je zdarma na Google Play (pro Android) a App Store (pro iOS) pod názvem „Hlášení závad - Dej tip". Samotná práce s aplikací je opět velmi intuitivní. Po spuštění umožní problém vyfotografovat, určit polohu místa, zařadit do příslušné kategorie, doplnit popis a odeslat. Tipy jsou odesílány anonymně, jméno ani telefonní číslo se nezobrazuje.

QR kódy pro stažení mobilní aplikace „Hlášení závad - Dej tip" (Android, iOS):

QR kód Android  QR kód iOS 

Jakékoliv podání či ohlášení v této aplikaci nelze považovat za podání ve smyslu § 16 odst. 2 písm. g) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení).

Dotazy, náměty a připomínky k mobilní nebo webové aplikaci můžet zasílat na adresu gis@ckrumlov.cz

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov