aktualizováno 2. 6. 2023

K měřeným úsekům přibude Budějovická

Na třech silničních úsecích v Českém Krumlově budou do prázdnin opět zprovozněna  zařízení pro měření rychlosti. Město tím navazuje na předchozí provoz radarů, který se z dlouhodobého hlediska prokázal jako efektivní nástroj pro zklidňování dopravy. Překračování rychlosti je totiž ve sledovaných úsecích velmi častým jevem.

Od listopadu 2021 bylo v provozu úsekové měření na nejvytíženějších silnicích v Krumlově – na Chvalšinské a Objížďkové. V těchto úsecích se dříve překračovala povolená rychlost 50 km/h velmi často, neukáznění řidiči ohrožovali ostatní účastníky provozu, a právě radary napomáhaly tento nešvar odstranit. Za dobu jejich provozu došlo ke zklidnění a zlepšení plynulosti dopravy.

„I přes to, že většina řidičů v měřených úsecích sundala nohu z plynu, bylo v průběhu jednoho roku měření zaznamenáno překročení rychlosti v 21 tis. případech, z čehož podíl v Českém Krumlově registrovaných vozů činil pouze 6 %,“ říká vedoucí odboru dopravy Jan Sládek. Vývoj počtu přestupků v průběhu měsíců či dnů, nejvyšší dosahované rychlosti a další zajímavé údaje je možné najít v přehledném statistickém souhrnu.

 „Loni na podzim skončila dodavateli měřicího zařízení smlouva a nový byl prostřednictvím veřejné zakázky vybrán letos na jaře. Do prázdnin tak budou radary znovu nainstalovány a měření bude spuštěno na třech silničních úsecích,“ uvádí starosta Alexandr Nogrády.

I nadále se bude pokračovat v měření v úsecích na silnici I/39 v ulici Chvalšinská (v úseku od parkoviště u Jelení zahrady po křižovatku s ulicí Fialková) a na silnici II/160 v ulici Objížďková (v úseku od křižovatky s ulicí Křížovou po křižovatku s ulicemi Tavírna a Pod Sv. Duchem), nově přibyde měření na silnici I/39 v ulici Budějovická v úseku mezi kruhovými křižovatkami. Měření bude probíhat v obou směrech jízdy a řidiči na ně budou včas upozorněni dopravním značením.

Výstupy z měření administruje Odbor správní. Ten v případě zaznamenaného přestupku odešle provozovatelům vozidla výzvu k uhrazení určené částky. Ta může dosahovat až 2 500 korun v závislosti na míře překročení rychlosti.

Zajímá vás, jaké částky se vyměřují, za jaké rychlosti? Jak probíhá proces zpracování záznamů? Komu zavolat pro další informace k vašemu přestupku? Co dělat, když dopis ztratíte? Nebo když se vám platba vrátí s chybou? Všechny informace o systému měření rychlosti jsou k dispozici na webu .

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: