aktualizováno 12. 12. 2014

Příručka vlastníka kulturní památky v Českém Krumlově
aktualizováno 11.12.2014 
 

Příručka vlastníka kulturní památky titulní stranaČeský Krumlov má praktickou Příručku pro vlastníky kulturní památky, dobrého rádce pro všechny, kteří vlastní památku v památkově chráněném území statku zapsaného na Seznam světového dědictví UNESCO a pro všechny, kteří v Českém Krumlově žijí a pracují a chtějí se orientovat v pojmech a smyslu památkové péče. Stručnou a srozumitelnou formou jsou vysvětleny a popsány situace, které mohou nastat při správě památky a vyžadují spolupráci s orgány památkové péče.

 „Příručka se především snaží ulehčit život majitelům, provozovatelům, projektantům i úředníkům zlepšením vzájemné komunikace, provádí proto tématy a poskytuje návody, které pomohou při přípravě podkladů k realizaci rekonstrukcí, úprav a údržby památek" vysvětluje vznik příručky Jitka Zikmundová, zastupitelka města a vedoucí projektu. 

Příručka je vytvořena na základě reálných dotazů a potřeb vlastníků a denní praxe pracovníků památkové péče, citovány jsou stěžejní zákonné normy a právní předpisy. „Některá nedorozumění vlastníků s orgány památkové péče plynou z neznalosti postupů při získávání stanovisek památkářů čiz nedostatečné komunikace, příručka je náš příspěvek k zlepšení vzájemné spolupráce" uvádí autorka Ing. Arch. Dagmar Pešková, odbornice památkové péče v Odboru územního plánování a památkové péče Městského úřadu Český Krumlov.
Prezentace příručky titulní strana
„Při tvorbě přír
učky jsme vycházeli z dlouholetých zkušeností pracovníků našeho odboru, informace obsažené jsme zpracovali podle nejlepšího vědomí, ale chápeme příručku jako dokument živý a vítáme jakékoli doplnění a obohacení", dodává Ing. Jana Hermanová, vedoucí Odboru územního plánování a památkové péče Městského úřadu Český Krumlov. Vznik příručky finančně podpořilo Ministerstvo kultury České republiky v rámci programu Podpora pro památky UNESCO a je pokračováním tvorby a naplňování Management plánu Český Krumlov,povinného nástroje řízení památky UNESCO.

Příručka je k dispozici v omezeném množství v tištěné podobě, v elektronické verzi ke stažení kdykoli na www.ckrumlov.cz/priruckapamatky.

Ing. Jitka Zikmundová, MBA, zastupitelka města a realizační tým projektu "Příručka vlastníka kulturní památky na území statku zapsaného na Seznam světového dědictví UNESCO - doplnění E-Management planu Český Krumlov"
 

                                   Ministerstvo kultury logo

                                   Jedná se o projekt, který byl finančně podpořen Ministerstvem kultury.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: