aktualizováno 26. 7. 2012

Doporučení pro pouliční vystupování (Busking) na veřejných prostranstvích na území města Český Krumlov

aktualizováno 26.07.2012

Město Český Krumlov každoročně v letních měsících zaznamenává nárůst zájmu o pouliční vystupování. Na jeho základě se po vzoru hlavního města Prahy rozhodlo připravit soubor doporučení, který by stanovoval pravidla pro tento druh veřejné produkce.

Vzhledem k přibývajícímu počtu pouličních produkcí na veřejném prostranství města Český Krumlov přijala rada města na svém jednání 23. července 2012 soubor doporučení pro tyto produkce platný od 1. srpna 2012. Město tímto materiálem vyjadřuje své stanovisko k pouličním produkcím a snaží se o navázání komunikace s jejich provozovateli. Cílem by měla být větší koordinovanost jednotlivých vystoupení tak, aby nedocházelo například k omezování pohybu lidí, narušování předem ohlášených akcí nebo obtěžování nadměrným hlukem.

Důležitým faktem je, že město Český Krumlov v žádném případě nechce veřejné produkce v ulicích města plošně zakazovat, protože plně chápe, že k letnímu období v Českém Krumlově patří a jsou často zajímavým zpestřením pro občany i turisty. Smyslem vytvoření těchto doporučení je možnost koordinovat veřejné produkce na území města tak, aby se navzájem nerušily, nezasahovaly do programu ohlášených kulturně-společenských akcí a zároveň aby byla zachována bezpečnost občanů a pořádek.

V současné době přibývá zájemců o pouliční vystupování, kteří nejdříve kontaktují město Český Krumlov s dotazem na existenci vyhlášky či pravidel pro veřejnou produkci na území města. Tento trend město vítá, nyní může zájemce odkázat právě na přijatý soubor doporučení pro pouliční vystupování. Přijatá doporučení naleznete na webových stránkách města, a to na stránce oddělení kancelář starosty v sekci "Související agenda - odkazy".

Průběžně aktualizované informace o městě Český Krumlov či o aktivitách Městského úřadu Český Krumlov sledujte na webových stránkách www.ckrumlov.cz/obcan.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: