aktualizováno 11. 1. 2010

Psí Vánoce

11. ledna 2010

O Vánocích se v Českém Krumlově nezapomnělo ani na opuštěné pejsky. Psí Vánoce v městském útulku pořádal Odbor životního prostředí a zemědělství Městského úřadu Český Krumlov 18. prosince. „Kdokoli, kdo má rád zvířata, může během Psích Vánoc přijít do útulku a potěšit psí kamarády, kteří ztratili svého pána a přinést jim něco dobrého na zub nebo přispět do kasičky útulku," vysvětlila smysl akce vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství Vlasta Horáková. Opuštěným pejskům je možné přinést krmení, nebo přispět finančně - kdykoli přímo v útulku nebo na konto útulku č.ú.: 19-221 241/0100, VS: 9616.

Na Psí Vánoce pořádala sbírku i školská rada při Základní škole T. G. Masaryka v Českém Krumlově ve spolupráci s pedagogickým sborem. Žáci a učitelé přispěli částkou 2 426 Kč. Finanční a věcné dary předali rovněž žáci ZŠ Kaplická a ZŠ Plešivec - úctyhodných 7 tisíc Kč.

"Akce byla dle mého názoru velmi úspěšná. Podařilo se najít nové páníčky pro pět koček a dva psy. Do útulku přišlo mnoho návštěvníků, kteří donesli velké množství dárků ve formě krmiva, pochutin a dalších potřeb (hračky, vodítka, misky, stelivo pro kočky). A jak od českokrumlovských žáků, tak od podnikatelů jsme dostali velkorysé peněžní dary," zhodnotila Vlasta Horáková.

Již druhým rokem se k dobročinné akci v městském útulku připojili i podnikatelé, kteří věnovali na péči o opuštěná zvířata finanční prostředky. „Dříve jsem působila ve školské radě Základní školy T. G. Masaryka, která každoročně organizuje sbírku pro útulek. Teď se snažím podporovat útulek i prostřednictvím vlastní firmy a dalších spřátelených podnikatelů, sama mám doma tři zvířata z městského útulku a dobře vím, jak tito opuštění tvorové potřebují naši pomoc," sdělila Petra Sternadová ze společnosti Profi-Service s.r.o. V letošním roce podpoří společnosti Profi-Service, Grass Czech a Sodexo městský útulek finanční hotovostí ve výši 15 tisíc Kč a krmením pro psy. Českokrumlovská společnost Povltavská stavební společnost s.r.o. věnovala 5 tisíc Kč.  

Během letošních Psích Vánoc získal městský útulek finanční dary ve výši téměř 35 tisíc Kč. Atmosféru nadílky v městském útulku zpříjemnili Krumlovští pištci.

Město Český Krumlov děkuje za podporu opuštěných zvířat v městském útulku. 

Fotogalerie

Odkazy

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: