aktualizováno 25. 6. 2009

Práce na prohrábce Vltavy byly pozastaveny, s ohledem na vodní stavy se nedoporučuje vodákům splouvat řeky

25. června 2009

Práce na prohrábce Vltavy a na protipovodňových opatřeních v Českém Krumlově jsou od úterý 23. června pozastaveny. „Práce na stavbě jsou přerušeny z důvodu zvýšeného průtoku vody ve Vltavě. Aktuálně je odtok z vodního díla Lipno II na úrovni 45 m3/s, průtok Českým Krumlovem nad soutokem s Polečnicí dosahuje hodnoty cca 52 m3/s. Zvýšený odtok z vodní nádrže Lipno se předpokládá nejméně do neděle 28. června 2009, protože je nutné postupně snížit jeho vodní hladinu," sdělil Martin Poláček z Povodí Vltavy. Práce na prohrábce Vltavy budou obnoveny, jakmile průtok Českým Krumlovem nad soutokem s Polečnicí poklesne alespoň na 15 m3/s. Kvůli vysokému stavu vody se nedoporučuje vodákům splouvání řek. „Upozorňujeme vodáky na zvýšené nebezpečí na řekách. Úroveň hladiny i celkový průtok jsou stále dost vysoké. Za těchto okolností nedoporučujeme na řeky vyjíždět," doplnil Poláček.

Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu nedosahuje ani jeden tok v Českém Krumlově stupně povodňové aktivity. Polečnice kulminovala na prvním stupni povodňové aktivity ve středu ve 12 hodin, kdy její hladina dosahovala 117 cm a průtok 21.1 m3/s. Od včerejší 18. hodiny již nedosahovala povodňového stupně bdělosti. Vltava měla hladinu nejvyšší včera kolem 14. hodiny a dnes kolem 6. hodiny.

V tuto chvíli (10 hodin) protéká Polečnicí v Českém Krumlově 10,4 m3/s a hladina je na úrovni 82 cm (tj. 18 cm pod prvním stupněm povodňové aktivity). Hladina Vltava v Českém Krumlově dosahuje 165 cm (tj. 20 cm pod stupeň bdělosti). 

Související odkazy

 • Polečnice v Českém Krumlově dosáhla prvního stupně povodňové aktivity
 • Český hydrometeorologický ústav
 • Povodí Vltavy
 • Informace k protipovodňovým opatřením v Českém Krumlově - www.ckrumlov.cz/vltava
 • Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

  Město Český Krumlov

  Nastavení soukromí:

  Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

  Povolujete: