aktualizováno 5. 3. 2010

Podpořte Český Krumlov v soutěži o Zlatý erb!

aktualizováno 05.03.2010

Internetové stránky města Český Krumlov soutěží v projektu Zlatý erb 2010 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Město do soutěže přihlásilo webovou prezentaci pro občany (www.ckrumlov.cz/obcan), webovou prezentaci pro návštěvníky města (www.ckrumlov.cz/turista) a osm elektronických služeb. Webové stránky byly na začátku března nominovány Jihočeským krajem do celostátního kola. Pořadatelé vyhlásili také cenu veřejnosti a spustili online hlasování. Podpořte i Vy Český Krumlov a pošlete svůj hlas!

HLASUJTE PRO ČESKÝ KRUMLOV! - hlasovací formulář

 

Aktualizované stránky pro občany

Ilustrace - web města Český Krumlov - potřebuji si vyřídit cestovní dokladyMěsto Český Krumlov na začátku letošního roku aktualizovalo webovou prezentaci, určenou především pro občany a obyvatele města. Na stránce www.ckrumlov.cz/obcan byla změněna struktura a doplněny užitečné elektronické funkce.

V sekci Rychle hledám uživatelovi stránka automaticky nabízí nejčastěji hledané odkazy, například odpady, volná místa, zastupitelstvo, úřední hodiny nebo vyhlášky. Uživatel tak nemusí procházet menu a složitě vyhledávat informace, ale ty nejdůležitější a nejžádanější má na očích ihned na první stránce.

V sekci Potřebuji si vyřídit jsou postupně doplňovány informace k nejčastěji vyřizovaným agendám na městském úřadě. Jedná se  například o shrnutí agendy cestovních dokladů, tedy náležitosti  k vydání nového cestovního pasu, jaké jsou správní poplatky nebo na kterém odboru má podat jakou žádost.

Ilustrace - web města Český Krumlov - mapový portálMapovém portálu najdou zájemci mapy pro občany nebo mapy pro turisty, ale také velmi oblíbené mapové zobrazení Google Street View. Nejdetailnější mapová vrstva přenáší uživatele do centra Českého Krumlova, nechává je virtuálně procházet uličkami,  prohlížet si vlastní dům či provozovnu nebo obdivovat zachovalou architekturu.

Cílem aktualizace webových stránek pro občany bylo zpřehlednění struktury stránek, provázání obsahu a vytvoření uživatelsky přívětivého prostředí pro hledání důležitých informací o městě nebo o činnostech města a městského úřadu.

Webová prezentace destinace Český Krumlov

Do soutěže byla přihlášena také webová prezentace, která poskytuje důležité informace především návštěvníkům města (www.ckrumlov.cz/turista). Na těchto stránkách naleznou návštěvníci mimo jiné základní informace o Českém Krumlově, historii města a regionu, informace o dopravě, ubytování, stravování a kultuře, nabídku turistických atraktivit (památky, muzea, galerie...), programů a služeb nebo fotogalerii.  Informace z modulu Turista a Občan se navzájem doplňují a prolínají. Za zmínku z elektronických služeb stojí například Databáze akcí, Katalog ubytování, Fotogalerie, Mapový servis nebo Webová kamera. Webová prezentace je kompletně přeložena také do německého a anglického jazyka. Ročně stránky navštíví přes 2,3 miliónu uživatelů.

Český Krumlov uspěl v soutěži již v roce 2001, kdy Oficiální informační systém Český Krumlov získal hlavní cenu v kategorii nejlepší webová stránka regionu. 

O soutěži Zlatý erb

Soutěž o nejlepší webové stránky měst a obcí vyhlašuje Sdružení Zlatý erb. Letos se jedná již o 12. ročník. Osobní záštitu nad soutěží převzal  Jaroslav Chýlek, náměstek ministra vnitra pro informatiku. Nad cenou o nejlepší elektronickou službu převzal osobní záštitu prezident Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal. Krajská kola vyhlašují kraje ČR. Soutěž je pořádána pod záštitou Asociace krajů České republiky, ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, sdružením Český zavináč, Svazem měst a obcí ČRportálem Města a obce online a konferencí ISSS. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích České republiky. Zlatý erb byl oceněn jako finalista světové soutěže Stockholm Challenge Award. Více informací o soutěži Zlatý erb je zveřejněno na http://zlatyerb.obce.cz/

HLASUJTE PRO ČESKÝ KRUMLOV! - hlasovací formulář

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: