aktualizováno 29. 12. 2022

Do vojenského újezdu Boletice platí od nového roku zákaz vstupu

Od 1. ledna 2023 vejdou v platnost nová režimová a bezpečnostní opatření, platná pro území vojenského újezdu Boletice, kdy je vstup do výcvikového vojenského prostoru Boletice veřejnosti zakázán. 

Do konce roku 2022 mohla veřejnost využívat turistické stezky ve zmíněném území pouze o víkendech nebo státních svátcích. To se od nového roku mění. Nově smí výletníci na území pouze o státních svátcích a v měsících červenci a srpnu i o víkendech. Zbytek roku je veřejnosti vstup na území zakázán. Přístupná trasa zůstává pouze jedna, a to naučná stezka ze Záhvozdí na Knížecí stolec. Zbytek tras je i v přístupné dny veřejnosti zakázán. Vstup a vjezd na stávající páteřní komunikace (Boletice – Horní Planá a Květušín – Polná na Šumavě) je beze změn. 

V zájmu své bezpečnosti proto všechny žádáme o dodržování nově vydaného bezpečnostního nařízení. Více info naleznete na webu www.vojujezd-boletice.cz

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: