aktualizováno 11. 12. 2012

Výstavka k protipovodňovým opatřením

aktualizováno 11.12.2012

V pátek 23. listopadu 2012 byla zahájena výstavka k protipovodňovým opatřením na řece Vltavě. Výstavka probíhá v prostorách Městského úřadu Kaplická 439 v Českém Krumlově a je určena nejen pro občany města Český Krumlov, kterých se tato opatření přímo či nepřímo dotýkají.

Účelem výstavky je prezentace následujících informací:

  • přehled celého komplexu prací souvisejících s budováním protipovodňových opatření na řece Vltavě ve městě Český Krumlov
  • popis provedených prací - prohrábky řečiště Vltavy, a opevnění náplavek, probíhajících - výstavba jezu Jelení Lávka s vodáckou propustí a rybím přechodem v místě nad lávkou přes Vltavu pod mostem Na Plášti a navrhovaných - vybudování protipovodňových mobilních zábran a osazení zpětných klapek na kanalizaci (k tomu bude využita dostupná výkresová dokumentace, připravená společností VH TRES s.r.o.). Tato dokumentace představí rozsah navrhovaných protipovodňových opatření a jejich provedení v závislosti na místě, kde se mají nacházet.
  • součástí prezentace je i všeobecná část, která obsahuje základní informace např. o vodě, povodních, historii, včetně obrázků z povodní minulých let

Výstavka potrvá v prostorách úřadu do 31. ledna. 2013. Pro veřejnost bude otevřena od pondělí do pátku v otevíracích hodinách Městského úřadu Český Krumlov.

Prezentaci protipovodňových opatření naleznete v elektronické podobě zde.

(poznámka: podklady jsou v rozlišení umožňujícím uveřejnit tyto na webové stránky. Dokumenty v originální velikosti je možné vidět na výstavě či si kdykoliv po jejím skončení vyžádat k nahlédnutí na Městském úřadě.)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: