aktualizováno 1. 4. 2014

Konflikt ve Středoafrické republice

Aktualizace 1.4.2014

Srdečně Vás zveme na výstavu fotografií, která je věnována konfliktu ve Středoafrické republice. Výstavu pořádá UNICEF ČR a občanské sdružení Paventia o.s. ve spolupráci s Městskou knihovnou Český Krumlov.

Výstava bude probíhat od 2. do 16. 4. 2014 v Městské galerii Český Krumlov, Horní 155, Český Krumlov a přinese informace o životě dětí, kterým válka změnila celý život.

Násilný konflikt ve Středoafrické republice převrátil vzhůru nohama životy 2,3 milionu dětí. Více než 886 000 lidí muselo z obavy o svůj život opustit své domovy a nyní bydlí v provizorních táborech pro vysídlené. V zemi nefungují školy, zdravotnický systém a většina obyvatel nemá přístup k pitné vodě. Budoucnost celé generace dětí je tak ohrožena.

Dne 7. 4. 2014 od 16:00 proběhne v rámci výstavy beseda s výkonnou ředitelkou UNICEF ČR Pavlou Gomba o konfliktu a každodenním životě ve Středoafrické republice, kde budete moci shlédnout i příběh osmileté Isabel, jejíž rodina byla nucena uprchnout před probíhajícími boji do buše a kde již rok žijí v podmínkách doby kamenné. Video s názvem „Dlouhá cesta domů" bylo natočeno ve Středoafrické republice českým televizním štábem.

Zajímavou součástí besedy bude také workshop, na kterém budou děti z pěstounských rodin malovat pohlednice UNICEF a šít panenky v rámci projektu UNICEF ČR „Adoptuj panenku a zachráníš dítě". Všechny jejich výrobky budou poté na výstavě k zakoupení.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: