aktualizováno 20. 1. 2014

Kostel sv. Víta slaví výročí svého vysvěcení

Aktualizace 20.1.2014

Dne 25. ledna 2014 oslaví českokrumlovský kostel sv. Víta své významné výročí. Bude to právě 575 let od jeho vysvěcení. 

Slavnostní bohoslužba, již bude celebrovat Mons. Pavel Posád, světící biskup českobudějovický, se bude konat v sobotu 25. ledna 2014 od 17 hodin v kostele sv. Víta. Účastnit se jí budou taktéž někteří kanovníci Katedrální kapituly u sv. Mikuláše.

Po mši svaté budou oslavy pokračovat malým pohoštěním na přilehlé faře.

Kostel sv. Víta je gotická trojlodní stavba pocházející z období 1407 - 1439. Byl ovšem vystavěn na základech starší stavby z roku 1309. V 17. a 18. století byl kostel rozšiřován a upravován. Gotický vstupní portál pochází z roku 1410.
Výška postranních lodí dosahuje výšky lodi hlavní, což řadí krumlovský kostel sv. Víta mezi kostely halového typu. Délka kostela od východu k západu je 44 metrů - tzn. 125 stop, jeho šířka a výška 20 metrů.

Další informace o kostele sv. Víta naleznete zde.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: