aktualizováno 28. 5. 2013

Vltavské cantare 2013 - setkání sbormistrů

Aktualizováno 27.5.2013


Ve dnech 2. - 5. května se v Českém Krumlově, Českých Budějovicích a Třeboni uskutečnil již VI. jihočeský festival pěveckých sborů. Festival nabídl koncerty spojených orchestrů.

Hostitelem festivalu byl Českokrumlovský dětský sbor ve spolupráci s dětským sborem Canzonetta České Budějovice. Hlavním organizátorem bylo Sdružení rodičů a přátel českokrumlovského dětského sboru.

Každý ročník je zaměřen na produkci skladeb autorů, které mají co dočinění s dětskou sborovou tvorbou nebo mají významné výročí. V rámci minulých ročníků byla např. v Českém Krumlově provedena skladba B. Martinů Otvírání studánek v provedení 4 spojených těles, v roce 2011 byl repertoár zaměřen na soudobou sborovou tvorbu. Cílem a přínosem festivalu je vytvořit příležitosti pro přátelská setkání, vzájemnou inspiraci a předávání zkušeností, podpora aktivního trávení volného času dětí a mládeže, navázání nových kontaktů, povzbuzení pro sbormistry a příjemná, sváteční událost pro děti. Festival je realizován především jako rodinný. Jak svou velikostí, tak přístupem všech organizátorů a členů DPS Medvíďata.

Během letošního ročníku došlo také k přátelskému setkání sbormistrů se starostou města Daliborem Cardou, během něhož byl za sedmnáctiletou úspěšnou partnerskou spolupráci se Základní uměleckou školou v Českém Krumlově a za neocenitelný přínos partnerství obou měst oceněn Prof. Branko Čepin, ředitel Glasbena školy v Slovenj Gradeci.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov