aktualizováno 16. 6. 2014

Český Krumlov v měsících květnu a červnu navštívili velvyslanci Mexika a Makedonie.

Aktualizace 16.6.2014

22. května 2014 zavítal do Českého Krumlova mexický velvyslanec J. E. Pablo Macedo Riba. Starosta s velvyslancem zavzpomínal na pobyt v Mexiku v loňském roce v rámci konference Organization of World Heritage Cities v Oxace. Jeho excelenci nejvíce zajímal život v Českém Krumlově a palčivá témata, která město trápí. Se starostou prohovořili například zkušenosti s regenerací městských památkových zón a rezervací. Velvyslanec projevil zájem o prohlídku města a během odpoledne stihl navštívit Regionální muzeum a Státní hrad a zámek.

11. června se starosta Dalibor Carda setkal s velvyslancem Makedonie J. E. Pascalem Stojcheskim a jeho manželkou. Při společném obědě velvyslanec představil svou zemi, přičemž překvapil výbornou češtinou. J. E. Stojceski přednesl starostovi zájem starosty makedonského města Ohridu setkat se a navázat přátelské vztahy a spolupráci. Město Ohrid je spolu s Ohridským jezerem rovněž zapsáno na seznamu UNESCO. Starosta vidí potencionální přínos ve výměně zkušeností spojených právě s titulem město UNESCO.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: