aktualizováno 28. 5. 2013

Valná hromada ČDU

Aktualizováno 27.4.2013

V pátek 19. dubna 2013 se v rezidenci primátora hl. m. Prahy v objektu Městské knihovny na Mariánském náměstí konala valná hromada svazku České dědictví UNESCO (http://www.unesco-czech.cz/). Tento svazek, založený v roce 2001, zahrnuje české a moravské obce (kromě Brna), na jejichž území se nachází památka zapsaná na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO). Účelem a cílem sdružení je aktivně přispívat k vytváření podmínek a účinných nástrojů pro zachování nejcennějších statků kulturního a přírodního dědictví, které jsou zapsány na Seznam UNESCO, dále pro jeho propagaci a pro jeho trvale udržitelné využívání. Pravidelně pořádá různé akce v „unescových" obcích i památkách, spolupracuje s touroperátory i organizacemi zabývajícími se propagací cestovního ruchu.

Vstup hl. m. Prahy do tohoto svazku byl odsouhlasen Radou hl. m. Prahy dne 18. prosince 2012 a následně Zastupitelstvem hl. m. Prahy dne 24. ledna 2013. Proces přístupu byl završen slavnostním podpisem dohody o přistoupení předsedou sdružení RNDr. Liborem Kabátem (starostou obce Lednice) a primátorem hl. m. Prahy Doc. MUDr. Bohuslavem Svobodou, CSc., který se uskutečnil po skončení pracovní části valné hromady.

Členství hlavnímu městu Praze v tomto svazku přinese řadu výhod, především v oblasti společného „lobbingu", společné propagace, v osvětové a vzdělávací oblasti, i výhody ekonomické. Sdružení také využívá prostředky z grantů a programů Ministerstva kultury i finance z evropských fondů.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: