aktualizováno 23. 5. 2012

Účastníci projektu "UNESCO pro mladou generaci" absolvovali kvizlogo Unesco s textem

aktualizováno 01.03.2012

Již od října minulého roku probíhá v rámci letošních oslav dvacátého výročí zápisu historického centra města Český Krumlov na Seznam světového dědictví UNESCO projekt "UNESCO pro mladou generaci". Jeho cílem je zprostředkovat téma historického a kulturního dědictví mladým lidem. Projekt se skládá ze dvou částí. Znalostní soutěže "UNES-CO víš a znáš" a výtvarné soutěže, později přehlídky umělecké tvorby dětí a mládeže, "ŽIVOT v PAMÁTKÁCH".

V rámci znalostní soutěže "UNES-CO víš a znáš" se na zúčastněných školách uskutečnil ve středu 29. února 2012 kviz. Ten byl poslední povinnou aktivitou soutěže, kdy pro nejúspěšnější řešitele bude cílovou odměnou poznávací cesta na téma UNESCO. Ve středu 7. března 2012 v 9.00 hodin proběhne poté v českokrumlovském Městském divadle slavnostní vyhlášení výsledků a dětem budou předány pamětní diplomy.

Organizátoři projektu si tímto dovolují poděkovat všem partnerům, podporovatelům a sponzorům. Bez jejich pomoci by se zcela jistě projekt nemohl realizovat. Proto - děkujeme!

Partneři a podpora: Ministerstvo kultury České republiky; Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky; Jihočeský kraj; Stálá mise České republiky při UNESCO; České dědictví UNESCO; Národní památkový ústav České Budějovice; Městská knihovna v Českém Krumlově; Regionální muzeum v Českém Krumlově; Museum Fotoateliér Seidel; Státní hrad a zámek Český Krumlov; Sdružení průvodců Český Krumlov, o. s.; pan Mgr. Martin Jakab; paní Mgr. Marie Kalistová; Městské divadlo Český Krumlov, o. p. s.; Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.; Rotary club Český Krumlov

Sponzoři: Česká centrála cestovního ruchu-CzechTourism; Zambelli-technik, spol. s r. o.; Schwan Cosmetics CR, s. r. o.; K + B Expert, s. r. o.; Kaufland Česká republika, v. o. s.

Více informací o projektu "UNESCO pro mladou generaci" i dalších aktivitách v rámci oslav dvacátého výročí zápisu historického centra města Český Krumlov na Seznam světového dědictví UNESCO naleznete na www.ckrumlov.cz/unesco20.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: