aktualizováno 27. 5. 2009

 

Děti dostaly k svátku sladký dárek

27. května 2009 

V úterý 26. května čekalo na českokrumlovské předškoláky příjemné překvapení. Starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička navštívil všechny mateřské školy v Českém Krumlově a v doprovodu vedoucí oddělení školství, tělovýchovy a sportu Jindřišky Smolíkové popřál dětem všechno nejlepší k Mezinárodnímu dni dětí. Zprvu překvapené děti se brzy rozpomněly na svátek, který oslaví v pondělí 1. června, a nedočkavě začaly nakukovat do tašek v rukou starosty. Ten děti dlouho netrápil a s radostí je podělil cukrovinkami a pastelkami. Děti mu za odměnu slíbily, že nakreslí pěkný obrázek Českého Krumlova.

Překvapen však byl i starosta. Děti mu pyšně recitovaly básničky a zpívaly písničky. V mateřské škole na Tavírně mu zazpívaly dokonce anglicky a předaly malou pozornost. „Děti v českokrumlovských školkách jsou moc šikovné. Chodím mezi ně opravdu rád. Z posledních akcí můžu zmínit například návštěvu se zástupci společnosti E.on ze začátku dubna, kdy jsme dětem rozdávali bezpečnostní vesty. Každoročně se snažíme zpříjemňovat prostředí v základních i mateřských školách tím, že investujeme do oprav a rekonstrukcí nemalé finanční prostředky," komentoval jejich přijetí starosta Jedlička.

V průběhu letních prázdnin bude provoz mateřských škol v Českém Krumlově omezen. V červenci bude otevřena mateřská škola na Plešivci I („dolním" Plešivci) a v srpnu to bude mateřská škola Vyšehrad.

Město Český Krumlov je zřizovatelem celkem sedmi mateřských škol s celkovou kapacitou 567 míst. Ve školním roce 2008/2009 nastoupilo do českokrumlovských mateřských škol 486 dětí. Během loňského zápisu se přihlásilo asi 150 dětí. Do jednotlivých mateřských škol jsou děti přijímány průběžně během celého roku až do naplnění kapacity každé mateřské školy. Na začátku letošního školního roku byla volná kapacita 81 míst.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: