aktualizováno 23. 5. 2012

Studijní cesta do Paříže jako vyvrcholení znalostní soutěže "UNES-CO víš a znáš"

aktualizováno 11.05.2012

logo Unesco s textemOd října minulého roku probíhá v rámci letošních oslav dvacátého výročí zápisu historického centra města Český Krumlov na Seznam světového dědictví UNESCO projekt "UNESCO pro mladou generaci". Jeho cílem je zprostředkovat téma historického a kulturního dědictví mladým lidem. Projekt se skládá ze dvou částí - znalostní soutěže "UNES-CO víš a znáš" a výtvarné soutěže, později přehlídky umělecké tvorby dětí a mládeže, "ŽIVOT v PAMÁTKÁCH".
A právě vyvrcholením znalostní soutěže "UNES-CO víš a znáš" byla studijní cesta nejlepších řešitelů kvizu do Paříže. Děti v Paříži strávily celkem týden, a to v termínu od 16. do 20. dubna 2012.

„Město Český Krumlov je právem na Seznamu světového dědictví UNESCO a Česká republika je země oplývající nádhernými památkami a historickým dědictvím, o které se v celosvětovém srovnání příkladně stará, je to vyspělá kulturní země." Tato slova vyslechlo 42 účastníků delegace Českého Krumlova v sídle organizace UNESCO v Paříži dne 17. 4. 2012 od pana Genc Seiti, ředitele Odboru národních komisí a občanské společnosti, Sekce vnějších vztahů. Z rukou velvyslankyně České republiky při UNESCO PhDr. Halky Kaiserové převzali vítězové soutěže slavnostní certifikát. Výsledky studijní cesty odprezentuje zástupce delegace z řad dětí na mezinárodní odborné konferenci na téma UNESCO, která se bude konat v prosinci v Českém Krumlově. Více k úkolům delegace zde. „Pevně doufám, že tento projekt ukázal všem mladým lidem v Českém Krumlově, že překonání vlastní pohodlnosti, pracovitost, aktivní přístup k věcem, znalost jazyků a touha poznávat nové, to vše otvírá brány světa a je dobrým předpokladem pro další bohatý život. Děkuji všem za účast a podporu," vzkázala dětem místostarostka Jitka Zikmundová.

Reportáž žáků 8. A ze ZŠ Za Nádražím zde.

Fotogalerie studijní cesty do Paříže zde.

Organizátoři projektu si tímto dovolují poděkovat všem zúčastněným dětem za jejich píli a také partnerům, podporovatelům a sponzorům. Bez jejich pomoci by se zcela jistě projekt nemohl realizovat. Proto - děkujeme!

Partneři a podpora: Ministerstvo kultury České republiky; Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky; Jihočeský kraj; Stálá mise České republiky při UNESCO; České dědictví UNESCO; Národní památkový ústav České Budějovice; Městská knihovna v Českém Krumlově; Regionální muzeum v Českém Krumlově; Museum Fotoateliér Seidel; Státní hrad a zámek Český Krumlov; Sdružení průvodců Český Krumlov, o. s.; pan Mgr. Martin Jakab; paní Mgr. Marie Kalistová; Městské divadlo Český Krumlov, o. p. s.; Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.; Rotary club Český Krumlov

Sponzoři: Česká centrála cestovního ruchu-CzechTourism; Zambelli-technik, spol. s r. o.; Schwan Cosmetics CR, s. r. o.; K + B Expert, s. r. o.; Kaufland Česká republika, v. o. s.

Více informací o projektu "UNESCO pro mladou generaci" i dalších aktivitách v rámci oslav dvacátého výročí zápisu historického centra města Český Krumlov na Seznam světového dědictví UNESCO naleznete na www.ckrumlov.cz/unesco20.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: