aktualizováno 9. 11. 2018

Slovo tajemníka Městského úřadu ČK Radima Roučeho

aktualizace: 7. 11. 2018

Tajemník Mgr. Radim Rouče

Komunální volby jsou za námi a známe jména zvolených zastupitelů, které si Krumlováci vybrali, aby v následujících čtyřech letech spravovali jejich město. Prostřednictvím svého mandátu budou noví zastupitelé prosazovat náměty, přání a zájmy obyvatel, co by se mělo ve městě dít a jakým směrem se bude Český Krumlov ubírat.

K volbám v Českém Krumlově přišlo 42,58 % voličů, kteří vybírali kandidáty z jedenácti volebních stran a hnutí. ANO 2011 získalo 13,37 % hlasů – zvolení zastupitelé Milan Hodboď, Barbora Šiftová, Rudolf Blahovec; KDU-ČSL získala 12,23 % – zvolení zastupitelé Josef Hermann, Jiří Olšan, Roman Kneifl; Společně pro ČK – Nezávislí a TOP 09 získali 11,48 % – zvolení zastupitelé Martin Fürst, Milan Kotlár, Martin Hák; Sdružení nezávislých – Město pro všechny získalo 11,19 % – zvolení zastupitelé Dalibor Carda, Bohumil Florián, Ivo Janoušek; ODS získala 10,41 % – zvolení zastupitelé Zbyněk Toman, Běla Dvořáková; PRO 2016 získalo 8,90 % – zvolení zastupitelé Vojtěch Němec, Václav Velek; KSČM získala 8,64 % – zvolení zastupitelé Petr Šandera, Miroslav Máče; Nezávislí a Zelení získali 7,57 % – zvolení zastupitelé Jan Vorel, Jiří Bloch; ČSSD získala 7,04 % – zvolení zastupitelé Jindřich Florián, Ivana Ambrusová; Reálný Krumlov získal 5,89 % – zvolený zastupitel Jiří Klosse; Hlas Krumlova Českého získal 3,70 % – bez mandátu.

V poslední den lhůty byl u Krajského soudu v Českých Budějovicích podán návrh na neplatnost hlasování nebo výsledku voleb. Obsahem stížnosti je domněnka, že v noci z 5. na 6. října 2018 mohlo dojít ve čtyřech volebních místnostech k manipulaci s hlasovacími lístky. Krajský soud 2. listopadu 2018 tento návrh na vyslovení neplatnosti voleb zamítl.

V odůvodnění rozsudku soud konstatuje, že žádné z tvrzení navrhovatele se nepotvrdilo a soud má za prokázané, že s volebními urnami ani hlasovacími lístky nebylo jakkoliv manipulováno.

Rád bych poděkoval všem - a nebylo jich málo - kteří se na vypořádání volební stížnosti během posledních dvou týdnů větší či menší měrou podíleli. Stejně tak bych chtěl ocenit práci volebních komisí, zapisovatelek a zapisovatelů, kteří postupovali plně v souladu se zákonem.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: