aktualizováno 22. 9. 2020

Slovo starosty Dalibora Cardy

Vážení spoluobčané,
Mgr. Dalibor Carda první říjnový víkend letos patří opět volbám, tentokrát do krajského zastupitelstva. Kraj a jeho politika se zdá řadě občanů hodně vzdálená, nicméně v mnohém ovlivňuje život nás všech.

Jihočeský kraj udělal v posledních letech hodně práce na rekonstrukcích silnic druhé a třetí třídy a neméně zásadní je i vliv krajské reprezentace na výstavbu dálnice na hranice s Rakouskem, kde vyvíjí snahy o její urychlení.

Oblastí, které spravuje kraj, je však celá řada, od školství, až po provoz nemocnic. Je třeba vyzdvihnout, že jihočeské nemocnice včetně té naší krumlovské dosahují v celostátním měřítku výrazných úspěchů.

V poslední době jsme úlohu kraje silně vnímali v jeho roli orgánu krizového řízení, kdy s městy a obcemi spolupracuje na zvládnutí epidemie koronaviru.

V tuto chvíli tedy můžeme všichni vyjádřit svůj postoj k současné politické reprezentaci a je na nás, jestli jsme spokojení a zachováme svoji tradiční volbu, nebo vyjádříme nespokojenost a budeme hledat ve volebních lístcích nové tváře.

Myslím si však, že nemůžeme zlámat hůl a ke krajským volbám nejít. Potkal jsem ve své pozici starosty města řadu politiků a starostů, kteří věnují mnoho času a úsilí své práci. Mnoho z nich kandiduje i ve volbách do kraje a zaslouží si vaši podporu a účast ve volbách.

Proto vás chci požádat, abyste obětovali tu trochu času a šli k volbám. Ať bude vaše volba jakákoliv, je nutné, abyste svůj názor vyjádřili. Není dobrá vizitka občana svobodného státu nepodílet se na věcech veřejných ani tímto způsobem. Při své volbě zkuste najít ve volebních lístcích lidi, kteří mají zkušenosti a vůli pohnout naši krásnou zemi dopředu. Zároveň při své volbě myslete na další generace obyvatel našeho města a celé vlasti.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: