aktualizováno 3. 3. 2020

Slovo starosty Dalibora Cardy

3.3.2020

Mgr. Dalibor CardaPočasí si s námi v poslední době trochu zahrává. Teploměry v zimním období lámaly plusové rekordy, které jsme sice zažili v minulých letech také, ale ne v takovém rozsahu a s takovým dopadem. Namísto sněhových vánic si v zimě budeme zřejmě zvykat na bouře větrné.

Ani Českému Krumlovu se v minulém měsíci nevyhnula vichřice Sabine, které se prohnala Evropou a zůstala po ní spoušť. Díky předpovědi meteorologů a vydaným výstrahám před silným větrem jsme mohli obyvatele včas informovat a upozornit na blížící se nebezpečí.

V pohotovosti byly všechny složky záchranného systému. Profesionální i dobrovolní hasiči odvedli při odstraňování škod skvělou práci, za což jim chci velmi poděkovat. Také montážní čety společnosti E.ON zvládly náročné opravy výpadků elektrické energie za krátkou dobu.

Škody na městském majetku ještě sčítáme, hrubý odhad se pohybuje kolem sto tisíc korun. Nejčastěji se jedná o poškození střech. Evidujeme poškození střechy na budově Sociálních služeb SOVY na Vyšehradě, zahradního domku v Mateřské školce Za Nádražím, na jedné budově v kasárnách, na bytovém domě v ulici Nad Nemocnicí čp. 431 a v areálu Klášterů, kde jsou škody nejrozsáhlejší. Co se týče městských lesů, tam orkán napáchal škodu na 25 % objemu roční těžby.

V současné době je vydaný zákaz vstupu do městských lesů a také do části lesů na Kleti. Některé stromy jsou nalomené nebo zlomené, vyvrácené kmeny mají uvolněný kořenový systém a jsou velmi nestabilní. Respektujte prosím vydaná opatření do doby, než budou polomy zpracované. Vím, že se jedná o místa, kam lidé ve volném čase rádi vyráží, nicméně není radno podceňovat hrozící nebezpečí padajících stromů a větví. Každé opatření, které jsme museli přijmout, je směřované pro zajištění bezpečnosti všech občanů.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: