aktualizováno 3. 6. 2019

Slovo starosty Dalibora Cardy

Mgr. Dalibor CardaPrvní letní měsíc otevírá v Krumlově čas festivalů, slavností, koncertů a venkovních programů. Naše město nabízí neuvěřitelné množství kulturních příležitostí pro děti i dospělé a já věřím, že si předprázdninový čas zpestříte návštěvou nejedné z akcí.

Pro mě osobně jsou mimořádným počinem Slavnosti pětilisté růže. A to jak programovým rozsahem, tak atmosférou, kterou do města přináší. Na tři dny se můžeme vrátit a nahlédnout do dob Rožmberků, poučit se historií a zkusit si ji zažít na vlastní kůži. A to doslova. Převléknout se do kostýmů a být na chvíli někým jiným, nebo je jen sledovat a obdivovat.

Další fenoménem, který je s naším městem neodmyslitelně spjat, je otáčivé hlediště. Každý rok se tam vypravuji za jednou z premiér a rád bych tu zmínil úžasné představení pro děti Ztracený svět. Vezměte své ratolesti za dobrodružstvím, kdy se v zámecké zahradě prohánějí dinosauři. Bude to pro ně nezapomenutelný zážitek.

Vyjmenovat hudební nabídku, nebo doporučit nějaký z připravovaných koncertů, je prakticky nemožné. Z mnoha a mnoha stylů si vybere opravu každý. Přeci jen ale uvedu jeden z festivalů. Po dlouhé době se do Krumlova vrací staronový Festival staré hudby. Jde o specifický žánr, kde jsou užity repliky historických nástrojů, koncerty se konají v sakrálních objektech, které přidávají hudbě na autentičnosti.

Ačkoli je červen hektickým obdobím, kdy se snažíme dokončit dlouhodobé úkoly v práci, studenti na poslední chvíli vylepšují známky, plánujeme a organizujeme si dovolené, zkusme se na chvíli zastavit, poslechněme si pěkný koncert, nebo vyrazme na divadelní představení.

Přeji vám všem příjemný červen!

 

3. června 2019

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: