aktualizováno 25. 7. 2016

Slovo starosty Dalibora Cardy

Starosta města Český Krumlov Dalibor Carda

Turistická sezóna je aktuálně na vrcholu a do Českého Krumlova míří tisíce návštěvníků denně, proto mne velmi těší, že se stavební firmě podařilo dokončit rekonstrukci křižovatky u Porákova mostu týden před plánovaným termínem. Auta jsou odbavována mnohem rychleji a kolony, které se tvoří ve špičce a před víkendem, řidiče nezdrží na dlouhou dobu, jak tomu bývalo v předchozích letech. Na širší hodnocení je zatím brzy, nicméně pozitivní změny jsou citelně znát a ohlasy od řidičů jsou také kladné.

Dalším opatřením, které má zajistit lepší komfort místním i turistům, je zřízení hlídky bezpečnostní agentury zajišťující dohled na parkovištích, v parku a dalších místech, kde se zdržují lidé bez domova, kteří neustále obtěžují okolí agresivním chováním. Věřím, že i v tomto směru se sníží počet stížností a na těchto místech bude zase příjemně.

Novinkou, která zlepší kvalitu a vzhled okolí u Domu dětí a mládeže a v Pivovarské ulici, jsou podzemní kontejnery na tříděný odpad. Vzhledem k tomu, že došlo k výraznému navýšení kapacity nádob u všech druhů odpadu (papír, plast, sklo i směsný komunální odpad), věřím, že nová shromaždiště odpadů budou sloužit svému účelu k plné spokojenosti všech.

Léto je v plném proudu, počasí nám ukazuje svou vlídnou tvář, proto přeji všem, aby si slunění, sjíždění řeky, venkovního posezení s přáteli a dalších prázdninových aktivit užívali plnými doušky.

25. července 2016

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: