aktualizováno 19. 10. 2022

Slovo starosty

Vážení a milí Krumlováci, spoluobčané, sousedé,
přišel čas, kdy se na mém životním tachometru objevilo číslo, které mi vůbec nelichotí. Když jsem před 12 lety nastupoval do funkce starosty města Český Krumlov, vůbec jsem netušil, co mě čeká. Pokud se nyní ohlédnu za roky strávenými na radnici, jsem opravdu rád, že jsem tuto poslední profesní výzvu přijal.

Město Český Krumlov a potažmo i jeho starosta má v republice i mimo ni opravdu výsadní postavení. Kamkoliv jsem při svých pracovních cestách zavítal, vnímal jsem úctu a obdiv k našemu městu. Jeho popularita mi otvírala dveře do mnoha zajímavých sfér. Členství ve Sdružení České dědictví UNESCO mi otevřelo cestu ke spolupráci se starosty všech nejkrásnějších měst v České republice, ale i v zahraničí. Nově získané kontakty na politické představitele naší země mi umožňovaly řešení i těch nejkomplikovanějších problémů, které samozřejmě ve funkci starosty přicházejí. Měl jsem možnost se osobně setkat s mnoha osobnostmi politiky, kultury, obchodu a sportu z českého, ale také mezinárodního prostředí. Tato setkání mě naučila pokoře k práci i k lidem. Vzpomínky na tato setkání si rád uchovám ve své paměti.

Chtěl bych poděkovat všem občanům Českého Krumlova za podporu, kterou mi vyjadřovali v předešlých volebních letech. Jen díky vaší podpoře jsem mohl prožít 12 pracovních let činností, která mě velmi bavila a snad měla i výsledky a smysl. Snažil jsem se vyslechnout každého, kdo mě kontaktoval se svým problémem, ať přímo na radnici, nebo při neformálních rozhovorech na ulici či v restauraci. Obdržel jsem také mnoho osobních dopisů. Některé byly děkovné, některé plné požadavků i nápadů na zlepšení života ve městě, částečně byly kritické. Všechny jsem bral vážně a řešil s úmyslem pochopit, vyhovět či vysvětlit.

Poděkovat musím i všem zastupitelům. Mnozí se během let vystřídali a mnohé lze brát již jako zastupitelský inventář. Jejich práce jsem si vždy velmi vážil. Společně jsme našli model spolupráce a poctivě se věnovali řešení všeho, co souvisí s životem a rozvojem města. V neposlední řadě bych rád poděkoval všem místostarostům za vynikající partnerství, spolupráci a vzájemnou podporu.

Díky patří i všem zaměstnancům městského úřadu v čele s tajemníkem. Práci úřadu vnímám jako službu občanům a věřím, že všichni kolegové budou i nadále pracovat na zvyšování standardu kvality výkonu veřejné správy a poskytovaných služeb.
Vážení spoluobčané, odcházím po 12 letech z funkce starosty, kdy jsem se snažil pracovat pro naše město naplno podle svých schopností a možností. Pokud to bylo částečně k vaší spokojenosti, jsem velice rád. Přeji všem jen to dobré a našemu krásnému městu spolehlivé a odhodlané vedení radnice, a především spokojené občany.

S úctou
Dalibor Carda

Dalibor Carda

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: