aktualizováno 11. 3. 2016

Slovo radního Jana Vozábala

Vozábal JanV médiích se objevila informace, že město Český Krumlov chce zakázat či omezit pouliční hraní. Vzhledem k tomu, že informace není přesná, dovoluji si všechny, koho uvedená problematika zajímá, informovat o stavu v této věci.

Radě města Český Krumlov byl dne 8. února 2016 předložen k diskusi materiál k problematice pouličního hraní v Českém Krumlově a pražská vyhláška jako informativní materiál, jak bylo postupováno v podobné věci v hlavním městě.

Je třeba předeslat, že v Českém Krumlově bylo pouliční muzicírování dlouhou dobu zakázáno, před několika lety opět povoleno a vydáno doporučení stanovující základní pravidla této činnosti na veřejném prostranství. Uvažovaná vyhláška by měla tato pravidla převést do režimu vymahatelnosti, poněvadž doporučení není závazné a vymahatelné.

Rada města, vědoma si toho, že situace v Českém Krumlově se nedá srovnávat se situací v hlavním městě, si vyžádala přesné zhodnocení stavu v Českém Krumlově a konkrétní problémy, které byly řešeny v uplynulém roce. Zároveň si vyžádala návrh takové vyhlášky od městského úřadu a vyjádření poradních komisí rady města, v tomto případě komise kulturní a komise pro cestovní ruch.

Cílem tedy není pouliční hraní zakázat či zásadně omezit, ale stanovit jednoduchá pravidla. Ta se mohou týkat stanovení vhodné doby provozování takové aktivity na jednom místě, vymezení prostranství, kde tato aktivita není žádoucí, jako např. u škol v době výuky. Také se může týkat použití výkonné ozvučovací aparatury či bicích souprav pro pouliční hraní.

Většina muzikantů vnímá podobná pravidla jako přirozená. I nadále nám tedy budou zpříjemňovat dny ve městě a plnit je pohodou.

V případě zájmu mne můžete kontaktovat se svými postřehy na e-mailové adrese jan.vozabal@divadlock.cz.

11. března 2016

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: