aktualizováno 1. 7. 2020

Slovo místostarosty Ivo Janouška

1.7.2020

Bc. Ivo Janoušek - místostarosta města Český Krumlov

Milí Krumlováci, léto je tady, a to znamená, že celé naše město doslova ožije kulturou a bude toho skutečně dost pro všechny! A to je skvělá zpráva, protože začátek roku 2020 nebyl pro kulturu v našem městě vůbec jednoduchý. Všechny kulturní instituce se doslova ze dne na den uzavřely veřejnosti a zrušily svůj dlouho připravovaný program. Všechny kulturní akce první poloviny roku byly zrušeny a celá řada velkých i malých událostí kulturního života města přesunuta na podzim, kdy se je snad podaří v nějaké důstojné podobě uskutečnit. Přestože Český Krumlov přišel letos v létě o oblíbená divadelní představení před Otáčivým hledištěm či koncerty Mezinárodního hudebního festivalu, neznamená to, že se není na co těšit. Nabídka bude i tak doopravdy pestrá a každý si přijde na své.

Milovníci populární hudby si letos určitě nenechají ujít program v Pivovarské zahradě, kde se v průběhu léta na podiu vystřídá Tomáš Klus, Divokej Bill, Chinaski či Wohnout. Úplnou novinkou léta bude série šesti koncertů Jihočeské filharmonie, která střídavě rozezní bohatým programem Klášterní i Pivovarskou zahradu. Filharmonie přiveze do Krumlova nový projekt Malováno na skle i zajímavé hosty. Těšit se můžete na Dana Bártu, Ivu Bittovou, Ondřeje Rumla, Annu Polívkovou či Beátu Hlavenkovou. O co však v červenci diváci tradičních festivalů nepřijdou, bude Festival komorní hudby a Festival staré hudby, které rozezní nejrůznější historické prostory i exteriéry města. Velkolepá Barokní noc na krumlovském zámku letos proběhne netradičně v závěru července a pomyslně zahájí sérii vystoupení Mistrovských interpretačních, pěveckých a tanečních kurzů v Klášterech.

Novinkou léta bude akce TADY VARY v kině Luna, která na začátku července pomyslně přenese karlovarský filmový festival do Českého Krumlova. Milovníci starých i nových českých filmů se můžou opět těšit na bohatý program letního kina v Klášterní zahradě, která letos doslova ožije především program pro rodiny s dětmi. Těšit se můžete na večerní Tajemné stezky klášterní zahradou i nejrůznější hry pro děti. Bohatý program Klášterů letos přináší Středověkou hru, Klášterní příběhy pro děti, nejrůznější komentované prohlídky, Řemesla a trhy na Klášterním dvoře, Sympozium vinutých perel, divadla či koncerty. Vedle Klášterů přináší nově bohatý program pro rodiny s dětmi Museum Fotoateliér Seidel a samozřejmě nesmíme zapomenout na nové fantastické výstavy v Egon Schiele Art Centru, Regionálním muzeu či Synagoze.

V centru města se letos pomyslně vrátíme někam do devadesátých let, kdy byl Krumlov plný kulturou oživlých ulic a menších kulturních akcí, které našemu městu křivolakých uliček sluší stejně nejvíc. Atmosféra nedávné minulosti starého města na nás dýchne na již tradičním Romfestu v Pivovarských zahradách a nezapomeneme si připomenout doprovodným programem i vlajkou na radnici Den romského holocaustu. Přestože jsem nevyjmenoval úplně všechno, domnívám se, že letošní atmosféra Krumlova bude výjimečná a jednou na ní budeme rádi vzpomínat. Město ožívá kulturou, buďte u toho!

Ivo Janoušek
místostarosta

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: