aktualizováno 29. 1. 2019

Slovo místostarosty Ivo Janouška

29.1.2019

Bc. Ivo Janoušek - místostarosta města Český Krumlov

Milí Krumlováci, kdyby mi někdo před rokem ve stejnou dobu řekl, že se stanu místostarostou pro kulturu města Český Krumlov, upřímně bych se pousmál. Ani si nedokážete představit, jaké překvapení pro mě byly výsledky říjnových komunálních voleb, postup koaličních jednání a průběh ustavujícího zastupitelstva. Krátce řečeno se ze mě během několika dní stal politik, veřejná osoba a představitel jednoho z nejkrásnějších měst světa s prestižní značkou UNESCO. Ano, mám velkou radost a vážím si této příležitosti! Zároveň mi jde na mysl, jak lze ustát nečekaný raketový start, mediální tlak a zároveň se nezbláznit a zůstat zcela normální? To vám bohužel nepovím. Vím jen, že mít v životě štěstí, nutí člověka k pokoře a ta je spolu s ohleduplností důležitá pro každého z nás.

Český Krumlov je výjimečné místo s neuvěřitelným charismatem, chcete-li geniem loci. Město plné zajímavých lidí, avšak s nejrůznějšími názory. Je to údolí kontrastů, kde mnoho lidí cítí spokojenost a někteří velkou nespokojenost.

Proč je Krumlov Krumlováky milován i zatracován? Proč se jedno malé město dělí na dva zdánlivě odcizené světy? A co když je to jen nafouknutá bublina sociálních sítí a boříme ji sami tím, že jsme aktivní v životě Českého Krumlova? Podle mého názoru bychom těžko hledali druhé okresní město, kde je tolik spolků, organizací a aktivních lidí v kultuře, sportu či ve svém vlastním podnikání či zaměstnání.

Důležité je si proto zachovat dostatek pokory a být ohleduplní ke svým blízkým i lidem ve svém širším okolí, a hlavně neztratit humor! Proč takový sentiment? Protože Český Krumlov potřebuje spojovat a možná symbolicky právě teď, třicet let od sametové revoluce.

Na závěr mi dovolte ještě jednou poděkovat vám všem za podporu, kterou vnímám takřka na každém kroku. Užijte si krumlovský masopust a nebojte, jaro už je za dveřmi!

Ivo Janoušek
místostarosta

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: