aktualizováno 3. 11. 2015

Slovo radní Jitky Zikmundové

Na podzim sklízíme, co jsme zaseli a co jsme pečlivě obhospodařovali po celý rok. Proto je podzim krásný, sklízíme plody své práce. Mám radost, že jsme společně s Gymnáziem Český Krumlov dokončili projekt „Život v demokracii", který připomínal pád železné opony před 26 lety. Udělejte si výlet na hraniční přechod Guglwald, díky českokrumlovskému gymnáziu a rakouským partnerům si text Památníku železné opony nově přečtete i v češtině.

Mám radost, že jsou opravené kláštery, po mnoha letech zapomnění a pustnutí a po několika letech skvělé práce týmů lidí se rozsáhlý klášterní areál otevře veřejnosti. Troufám si říci, že mise záchrany historického dědictví našeho města je tím téměř dokončena, trvala přes 25 let. A hned startujeme misi další, a to, jak o naše historické dědictví budeme pečovat dál, aby zůstalo zachováno a bylo ku prospěchu občanů a občanek Českého Krumlova. Na to, ale i na otázku dalšího rozvoje města by nám měly pomoci odpovědět dva základní dokumenty, nový strategický plán a územní plán.

Mám radost, že bohatý kulturní a společenský život města běží i na podzim, Festival vína Český Krumlov® zve k ochutnávce plodů práce špičkových tuzemských i zahraničních vinařů.

Dámy a pánové, přeji nám všem krásný podzim a dobrou úrodu.

Jitka Zikmundová

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: