aktualizováno 8. 6. 2012

26. ročník Slavností pětilisté růže

aktualizováno 08.06.2012

Slavnosti pětilisté růže 2011Slavnosti pětilisté růže, které mívají více než dvacet tisíc účastníků, se letos konají od 22. do 24. června. V tomto roce, kdy si Český Krumlov připomíná 20. výročí zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO, vstupují do druhého čtvrtstoletí. Tématem letošního ročníku bude „Souboj dobra" ve smyslu porovnání dvou kréd významných osobností spjatých s městem. Zatímco Vilém z Rožmberka se řídil heslem „Pospíchej pomalu", jeho bratr Petr Vok měl krédo „Pamatuj na smrt". „Bude to souboj dvou životních postojů, které ovlivňovaly jejich chování a jednání. Právě ony totiž určovaly nejen chod výše zmíněného dominia, ale ve svých důsledcích do značné míry i chod celého Českého království," naznačil Jan Vozábal, ředitel Městského divadla Český Krumlov.

Novinkou bude večerní premiéra inscenace vytvořené pro oblíbené Živé šachy, tentokrát i s ohněm pod názvem Bratříčku, neopouštěj nás!, jejímž scénáristou a režisérem je dramaturg divadla Jaromír Hruška. Šachová partie s živými figurami na šachovnici 12 x 12 metrů bude inspirovaná příběhem nuceného odloučení Viléma a Petra z Rožmberka. Velmi atraktivní letos bude půlnoční ohňostroj, který připomene 20. výročí Českého Krumlova na Seznamu světového dědictví UNESCO, s dosud největším množstvím efektů v historii této akce. Umocní jej navíc hudba Smetanovy Vltavy. Ohňostroj bude zároveň oslavou dvacetileté spolupráce českokrumlovských ohňostrůjců Jiřího Honce a Zdeňka Štěpánka s českokrumlovskými slavnostmi.

Organizátoři akce děkují všem partnerům za podporu 26. ročníku Slavností pětilisté růže! Slavnosti pětilisté růže 2011

GENERÁLNÍ PARTNER: Budějovický Budvar, n. p.

HLAVNÍ PARTNER: Česká centrála cestovního ruchu-CzechTourism

PARTNEŘI: Energo Český Krumlov s.r.o.; Linde Pohony s.r.o.; Kámen a Písek, spol. s r.o.; Pivovar Eggenberg, a. s.; Vidox s.r.o.; Státní hrad a zámek Český Krumlov; Barrandov studio, fundus; Hotel Růže Český Krumlov; Feston, s. r. o. - stavební společnost; Kaufland Česká republika v.o.s.; EUROVIA CS, a. s., Odštěpný závod oblast Čechy západ

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI: OIS - Oficiální informační systém Český Krumlov; Ozvěny z měst a obcí Českokrumlovska; Český Rozhlas České Budějovice; Českokrumlovský deník; Hitradio Faktor; Mladá fronta DNES

Kompletní program Slavností pětilisté růže 2012 včetně informací pro občany a podnikatele a vstupném naleznete na www.ckrumlov.cz/slavnosti2012.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: