aktualizováno 30. 4. 2009

 

Setkání předních zástupců jihočeské a hornorakouské sociální demokracie v Českém Krumlově

30. dubna 2009

 

Soc. demokracie v ČKDne 25. 4. 2009 se v Českém Krumlově setkali přední zástupci jihočeské a hornorakouské sociální demokracie. Toto setkání bylo reakcí na přátelskou návštěvu zástupců především z českokrumlovské organizace ČSSD v Linci dne 28. 2. 2009, kterého se za jihočeskou sociální demokracii zúčastnil Jan Gregor, jeho iniciátor a předseda ČSSD v Českém Krumlově, dva krajští zastupitelé, zastupitel města Český Krumlov pan Miroslav Máče a předsedkyně SDŽ Český Krumlov Kateřina Krejčová (na snímku s hornorakouskými kolegy). Rakouští přátelé si pro jihočeskou delegaci připravili zajímavý a bohatý program - návštěvu Musea Ars Electronica (tzv. muzeum budoucnosti), slavnostní oběd s vicehejtmanem Oberösterreich panem Erichem Haiderem a poté návštěvu Muzea moderního umění rovněž v Linci. Při slavnostním obědě v restauraci bývalého zámečku Pöstlingberg na vrchu nad Lincem se diskutovalo mimo jiné o formách vzájemné spolupráce, hospodářské krizi, plánech sociálních demokratů do budoucna, o systému zdravotnictví a školství a také o nadcházejících volbách v Rakousku i ČR.

Tato návštěva byla opětována pozváním do Českého Krumlova na 25. 4. 2009. Za hornorakouskou stranu SPÖ se zúčastnilo 8 hostů, za krumlovskou ČSSD a vedení Jihočeského kraje celkem 12 hostů. Na tento slavnostní den byl pro naše hosty připraven navýsost zajímavý program: prohlídka města, návštěva muzea Foto-Atelier Seidel (pozn.: p. Seidel byl jedním ze zakládajících členů sociální demokracie v Českém Krumlově), dále následoval slavnostní oběd v restauraci Šatlava, kam přišli tuto vzácnou návštěvu přivítat a krásnou hudbou potěšit Krumlovští pištci. Po neformálním debatování byl hejtmanem JK Jiřím Zimolou rozkrojen dort přátelství a předány dary (na snímku hejtman JK s vedoucími představiteli hornorakouské delegace). Posledním bodem programu byla prohlídka barokního zámeckého divadla a dalších částí krumlovského zámku.

Z reakcí hostů bylo patrné, že se jim připravený program velmi líbil a nešetřili slovy uznání a chvály ani na proměnu města jako celku během posledních 20 let. Příští setkání se uskuteční na podzim ve Freistadtu.

Miroslav Máče, Kateřina Krejčová, Jan Gregor

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: