aktualizováno 15. 10. 2013

Setkání prezidentů České a Rakouské republiky v Českém Krumlově

ktualizováno 15.10.2013

Pátek 18. října 2013 si město Český Krumlov zapíše do své kroniky další významnou událost. Tou bude setkání prezidenta České republiky pana Miloše Zemana a prezidenta Rakouské republiky J.E. pana Heinze Fischera. Akce je významná nejen proto, že se koná v Českém Krumlově, ale také pro to, že se jedná o první zahraniční návštěvu, kterou český prezident pan Miloš Zeman přijímá mimo hrad.

Na setkání je pozváno mnoho významných hostů a zúčastní se jí také starostové měst a obcí Českokrumlovska, kteří s sebou přivezou i prapory svých obcí. Ty budou zdobit slavnostní přivítání obou prezidentů v Českém Krumlově.

Pozvání přijali také starosta partnerského města Vöcklabruck pan Herbert Brunsteiner a starosta Freistadtu pan Christian Jachs.

Mezi další významné hosty patří např. hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří ZimlolaJUDr. František Mikeš, bývalý starosta Českého Krumlova a současný 1. náměstek ministra kultury či českokrumlovský vikář JCDr. Václav Pícha.

Setkání se uskuteční v areálu státního hradu a zámku. Veřejnost je vítána a může se zúčastnit tohoto setkání, a to na I. nádvoří zámku, které bude zpřístupněno od 9:00 hod. Prohlídkové trasy zámku, budou v tento den uzavřeny. 

Výběr z programu:

9:00 otevření I. nádvoří pro veřejnost

10:45 příjezd pana Miloše Zemana, prezidenta České republiky na I. nádvoří

         přivítání starostou města Mgr. Daliborem Cardou, hejtmanem Jihočeského kraje Mgr. Jiřím Zimolou

         a kastelánem PhDr. Pavel Slavkem

11:00 příjezd J.E. pana Heinze Fischera, prezidenta Rakouské republiky k hlavní bráně na I. nádvoří

         přivítání prezidenta Rakouské republiky prezidentem České republiky v prostranství před vstupem na II. nádvoří

11:25 soukormé setkání prezidentů v Zrcadlovém sále

12:25 setkání se starosty regionu a představiteli města Český Krumlov

13:15 setkání se zástupci tisku v Zrcadlovém sále

14:00 společný oběd prezidentů v hotelu Růže

15:05 Návštěva Zemské výstavy v Regionálním muzeu

15:30 ukončení návštěvy a odjezd do Freistadtu

 

Vstup na mediální příležitosti pro fotografy, TV a píšící je možný pouze po předchozí akreditaci.

Kancelář prezidenta republiky přijímá žádosti o akreditace novinářů na setkání prezidentů v Českém Krumlově od pátku dne 11. října 2013 od 15.00 hodin do středy dne 16. října 2013 do 15.00 hodin. Žádost o akreditaci lze Kanceláři prezidenta republiky doručit pouze prostřednictvím formuláře na internetové adrese www.hrad.cz/akreditace. Na pozdější žádost o akreditaci nebude brán zřetel.

Bližší informace poskytne tisková mluvčí města Český Krumlov, Olga Kneiflová BBS., tel. 608 762 403.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: