aktualizováno 26. 6. 2014

18. setkání hornických spolků se bude konat pod patronátem Poslanecké sněmovny i Senátu

Aktualizace 25.6.2014

Se žádostí o patronaci se před několika dny vydali do Prahy místopředseda českokrumlovského hornického spolku Ing. Viktor Weis a městská zastupitelka Ing. Jitka Zikmundová. 18. setkání hornických měst a spolků, které bude město hostit na konci září, je totiž každoročně největší kulturní událost havířů z Čech, Moravy i Slezka, ale účastní se ho rovněž hornické spolky z Rakouska, Slovenska, Německa či Polska. Letošní ročník akce na níž se obvykle schází více než tisíc havířských nadšenců v uniformách cechů i historických krojích, a kde lze očekávat vystoupení hned několika hornických kapel, je zařazen do kulturního programu oblíbených Svatováclavských slavností 26. - 28. září 2014.

"Je to obrovská událost a jsme v našem zdejším Hornickém spolku hrdi, že se nám dostalo té pocty uspořádat ji v Českém Krumlově. Zúčastnil jsem se několika posledních ročníků a musím s potěšením konstatovat, že se akce těší velké pozorosti široké veřejnosti i nejvyšší politické reprezentace," říká za organizátory z hornického spolku Ing. Weis. "Kromě toho, že součástí programu bude i vysvěcení naší Svaté Barborky, slavnostní koncert v kostele Svatého Víta nebo předání cen Českých Permonů - čestných ocenění za havířské zásluhy, myslím že ve spolupráci s Městským divadlem budeme mít v bohatém programu Svatováclavských slavností návštěvníkům co nabídnout."

Jeho slova potvrzuje fakt, že akci v minulosti zaštítili předsedové parlamentu či hejtmani a na Slovensku také, dnes již bývalý, prezident Gašparovič. Ten sám projevil zájem osobně se i letošního setkání v Českém Krumlově zúčastnit. "Hornictví má v našem městě opravdu bohatou tradici, i když to již dnes mnozí krumlováci ani netuší. Vyskytla se příležitost představit kus této historie veřejnosti a jsem ráda, že mohu krumlovským havířům být nápomocna. Zaslouží si to," dodává bývalá místostarostka a součastná zastupitelka města Ing. Jitka Zikmundová, MBA. Zejména ona se postarala o to, že byli v Praze srdečně přijati nejen v horní komoře jejím místopředsedou MUDr. Přemyslem Sobotkou, ale i předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem. Oba vrcholní politici přislíbili patronaci i osobní účast.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: