aktualizováno 6. 8. 2014

Domy s pečovatelskou službou mají nejlepší pečovatelku v Čechách

Aktualizace 6. 8. 2014

Dne 13. 6. 2014 se v Lysé nad Labem uskutečnila výstava „Šikovné ruce našich seniorů pro radost a potěšení 2014", na které své výrobky vystavilo pře tisíc klientů sociálních služeb v seniorském věku. Při této příležitosti ocenila Česká asociace pečovatelské služby nejlepší pracovníky pečovatelské služby z celé České republiky, a to v několika kategoricích. Za oblast Čechy získala ocenění za přínos v péči o seniory a zdravotně postižené paní Eva Dvořáčková ze společnosti Domy s pečovatelskou službou, o.p.s. v Českém Krumlově. Oceněná pracuje ve společnosti již 8 let, po celou tuto dobu vykonávala a vykonává svou práci profesionálně a se zájmem. Toto ocenění je odměnou za nelehkou a obětavou práci.

Následně se pak také dne 16. 7. 2014 uskutečnilo v Českém Krumlově jednání jihočeské pobočky České asociace pečovatelské služby (ČAPS). U společného stolu se tak setkali zástupci poskytovatelů sociálních služeb z okresu Český Krumlov a České Budějovice, předseda ČAPS PhDr. Jindřich Kadlec a zástupci města Český Krumlov. Ředitelka pořádající organizace Domy s pečovatelskou službou, o.p.s. paní Mgr. Ivana Ambrusová přítomné seznámila s fungováním společnosti a jednotlivými poskytovanými sociálními službami. Účastníci projednali především možnosti další spolupráce v oblasti povinného vzdělávání pracovníků, předali si zkušenosti s rozvojem a udržitelností služeb. Rovněž byly zmíněny nejdůležitější body nově připravovaného zákona o sociálních službách, zejména ty, které se budou týkat financování sociálních služeb od roku 2015.

Jednání navštívil také starosta města Český Krumlov Mgr. Dalibor Carda. Poděkoval přítomným za záslužnou a obětavou práci a uvítal možnosti další spolupráce s ČAPS. Osobně pak poděkoval za vzornou reprezentaci společnosti a města Český Krumlov oceněné pečovatelce paní Evě Dvořáčkové.

Eva Dvořáčková DPS Český Krumlov o.p.s.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: