aktualizováno 27. 1. 2014

Senior taxi, nová služba pro seniory v Českém Krumlově

Aktualizace 27.1.2014

Myšlenka taxi pro seniory vznikla na základě pozitivní zkušenosti z jiných měst, kde podobná služba podporovaná městským úřadem úspěšně funguje už několikátým rokem. Smyslem projektu je ulehčit pohyb po městě seniorům a zdravotně hendikepovaným a pomoci jim tak v jejich často nelehké situaci. „Taxi pro seniory v Českém Krumlově je ryze sociální projekt společnosti EuropeEasyEnergy, jeho záměrem není realizovat zisk.Podobné projekty jsou v rámci společenské odpovědnosti firem v západní Evropě pro každou větší úspěšnou společnost zcela běžnou záležitostí", vysvětluje Simona Vlčková, PR manažer EuropeEasyEnergy.

Naším cílem je provozovat tuto službu ke spokojenosti občanů Českého Krumlova. Pokud bude mít úspěch, může se stát pilotním projektem pro další města České republiky," dodává Kamil Ouška, generální ředitel společnosti.

Službu si může objednat senior ve věku nad 60 let, příp. osoba se zdravotním hendikepem, a to například za účelem dopravy k lékaři, odvozu nákupu, návštěvy úřadu apod. Podrobné informace o službě Taxi pro seniory jsou uvedeny na stránkách www.taxiproseniory.cz, kde se potenciální zájemce může seznámit také s typem vozidla čijeho řidičkou.

V případě, že bude chtít zájemce získat doplňující informace či sdělit zkušenost s danou službou, může se telefonicky obrátit na zákaznické centrum EuropeEasyEnergyna telefonní lince 800 080 800.

V České republice jsou sociální služby zřizované soukromými firmami zatím spíše ojedinělé. Proto nás tento projekt od společnosti EuropeEasyEnergy oslovil a chceme jej podporovat i za město Český Krumlov", říká Ing. Jitka Zikmundová, MBA., zastupitelka města Český Krumlov.

Základní podmínky služby taxi pro seniory:

  • Jednotná cena cesty po Českém Krumlově 10 Kč.

  • Služba je určena pouze pro seniory věku min. 60 let nebo osoby se zdravotním hendikepem. Tyto podmínky mohou být ověřeny na dokladech totožnosti nebo průkazu ZTP.

  • Taxi pro seniory je možné objednávat ve dnech Pondělí - Pátek od 07.00 do 16.00 hodin.

  • Senior taxi nebude vozit jiné osoby. Služba je určena výhradně pro seniory a zdravotně hendikepované.

  • Vozidlo bude přistaveno na domluvenou adresu, nebude jej možné zastavovat na ulici, ani nebude stát na místech vyhrazených pro taxislužbu.

  • V případě plného vytížení vozidla budou mít přednost cesty k lékařům, do nemocnic nebo přeprava osob s pohybovým omezením.

  • Objednání služby:

  • Pro objednání přepravy a domluvení konkrétních podmínek je zřízena speciální telefonní linka 608 886 688

  • Cena za telefonické objednání služby je dle běžných sazeb telefonních operátorů.

Slavnostní zahájení provozu Senior taxi, za přítomnosti zastupitelky města Ing. Jitky Zikmundové. MBA,  se bude konat v pondělí 3. února 2014 od 10,00 hod na parkovišti před supermarketem Terno.


Další informace poskytne PR manažer společnosti EuropeEasyEnergy, a.s. Ing. Simona Vlčková, simona.vlckova@3-e.cz, mobil: +420 720 759 033

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: