aktualizováno 21. 7. 2022

Zvelebená Myší díra

Lidé si mohou vychutnat další upravené zákoutí Krumlova. Město zvelebilo prostor známý pod názvem Myší díra, který spojuje ulice Parkán, Horní a Roosveltova. Na vodním kanále tak vzniká pohodlný průchod mezi zmíněnými ulicemi nebo místo sloužící k relaxaci.

Romantické a klidné místo v centru města dostalo novou cestu, lavičky, osvětlení, zábradlí a zarovnala se přístupová cesta k řece. „Myší díra dlouhodobě trpěla nevzhledným stavem, cesta disponovala nerovnoměrným a těžko přístupným povrchem, který zabraňoval pohodlné chůzi. Místo bylo špatně osvětlené a neladilo s pozemkem hotelu Mlýn, který je také ve stavu po rekonstrukci,“ vysvětluje starosta Dalibor Carda důvody, které vedly k revitalizaci místa.

Po vzoru hotelu Mlýn, který vlastní vedlejší prostor sloužící jako parkoviště, byla vybudována nová kamenná dlažba z kamenných odseků. Vznikla zde také nová opěrná zídka, proběhla oprava protipovodňového prahu a lehká úprava schodiště. Pro návštěvníky voroplavby byla zahlazena cesta sloužící jako nástupní místo na vory. Bylo také nainstalováno osvětlení v historizujícím designu, vyměnilo se zábradlí nad průplavem a příchozí si mohou odpočinout na dvou nových lavičkách.

Na revitalizaci se podílely českokrumlovské firmy Kamenné stavby s.r.o. a Služby města Český Krumlov s.r.o. Lavičky zhotovili učni ze Středního odborného učiliště v Českém Krumlově. Celkové výdaje vyšly na 420 tisíc korun. Financování nového zábradlí se zhostil hotel Mlýn. Protože se místo nachází v památkové rezervaci, byl celý projekt revitalizace navržen a schválen památkáři.

Myší díra dříve sloužila jako průplav pro vodáky, kteří se chtěli vyhnout jezům v centru, nebo si naopak chtěli jezy užít vícekrát. Po rekonstrukci hotelu Mlýn se spojka uzavřela.

Myší díra, zdroj: oKSMyší díra, zdroj: oKSMyší díra, zdroj: oKSMyší díra, zdroj: oKSMyší díra, zdroj: oKSMyší díra, zdroj: oKS

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: