aktualizováno 26. 10. 2022

Noviny města Český Krumlov získaly bronz

Noviny města ČK se umístily na 3. místě v krajském kole soutěže Radniční listy roku 2022. Soutěž pořádá spolek Kvalikom, který se zaměřuje na komunikaci veřejných institucí s jejich klienty.

Hodnocení odborné poroty

Porota se shodla na tom, že zpravodaj je velmi kvalitním, vyváženým a dobře zpracovaným periodikem.

Zpravodaj podává velmi kvalitní zpravodajský přehled o dění, nejen o činnosti radnice, ale i o záležitostech týkajících se místních spolků, sportovních klubů, referuje o kultuře, společenských i politických tématech. Vše je navíc zpracováno velmi kvalitní novinářskou formou. Články jsou čtivé, titulky poutavé a texty obsahují dostatek citací. Gramatika je na skvělé úrovni.

Celkově je zpravodaj pojat originálně a kreativně. Zpravodaj naplňuje požadavky na praktičnost, ale i edukativní funkci. Některé čtenáře by možná potěšila křížovka či sudoku.

Fotografie jsou kvalitativně na nadprůměrné úrovni. Články vhodně doplňují a díky barevnému tisku dobře vyniknou.

Zpravodaj hodnotíme dlouhodobě jako jedno z nejkvalitnějších periodik, které municipality v ČR vydávají. Je na něm vidět opravdu velký kus práce, dlouhé hodiny ladění a důkladná práce grafika i redakce.

Je pozitivní, že zpravodaj neobsahuje jen lehká společenská témata, ale otevírá i závažná a důležitá témata pojednávající o hospodaření, financích, územním rozvoji a podobně. To vnímáme jako zásadní důkaz snahy o transparentní správu.

Oproti ostatním periodikům obdobně velkých municipalit je zpravodaj mírně podprůměrný v rozsahu (stránky a počet znaků), jsme přesvědčeni o tom, že větší rozsah zpravodaje by byl pro čtenáře příjemnější.

Hodnocená vydání neobsahují nadměrné množství politické prezentace politických představitelů radnice.

Zpravodaj je skutečně velmi kvalitní, zásadní výtka směřuje opravdu pouze k rozsahu, který si umíme představit klidně dvojnásobný vzhledem k významu města. Zpravodaji by také prospělo magazínové pojetí obálky, to je dnes velmi rozšířený trend (obálka bez textu s jednou výraznou fotografií). Odpadl by tím zároveň prvek politického okénka přímo na titulní straně, který nepovažujeme vyloženě za potíž, ale je to již trochu blížící se k hraně politické reklamy. Vnitřní sazba je velmi precizní a přehledná, ale i té by prospělo navýšení počtu stran, neb sazeč musí evidentně začleňovat na stranu příliš mnoho znaků – sazba pak není vzdušná a není prostor dát vyniknout jinak kvalitním fotografiím.

Ocenění je pro nás skvělou zpětnou vazbou, ale rozhodně neusínáme na vavřínech a dál se budeme snažit, abychom pro vás tvořili městské noviny, které si rádi otevřete a přečtete. Oceníme i vaše náměty, jaká témata byste v novinách uvítali. Tipy nám můžete zasílat na adresu noviny@ckrumlov.cz.

www.ckrumlov.cz/noviny

Záznam hodnocení najdete ZDE

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: