aktualizováno 7. 11. 2013

Výměna zábradlí Tavírna a Plešivec, Český Krumlov

aktualizováno 6.11.2013

O projektu

Název: Výměna zábradlí Tavírna a Plešivec, Český Krumlov
Místo realizace: Plešivec a Tavírna, Český Krumlov
Investor projektu: město Český Krumlov
Zhotovitel stavby: Služby města Český Krumlov s.r.o., Domoradice 1, 381 01 Český Krumlov, IČ: 25151321
Stav projektu: realizace dokončena
Termín realizace: září 2013
Celkové výdaje projektu: 211.435,- Kč
Celková výše podpory: 168.590,- Kč
Poskytovatel podpory: Jihočeský kraj - GP Podpora zřízení bezpečnostních prvků na pozemních komunikacích

Popis projektu a jeho realizace

V letošním roce byl realizován za přispění finančních prostředků z grantů Jihočeského kraje projekt výměny stávajícího a bezpečnostním předpisům nevyhovujícího dvoumadlového ocelového zábradlí navazujícího na stávající zábradlí mostu ev. č. 160-001 ve frekventovaných částech města Tavírna a Plešivec v celkové délce 141 m. Zábradlí bylo vyměněno ve třech samostatných částech:

  1. zábradlí navazující oboustranně na zábradlí mostu jako součást místní komunikace U sv. Ducha a Tavírna (p.č. 404/6,1311/1) - 48 m
  2. zábradlí podél komunikace Tavírna a U Vltavy (p.č. 1311/1) - 48 m
  3. zábradlí podél chodníku od mostu na Plešiveckou ulici (p.č. 1288/10) - 45 m

Staré zkorodované a zdeformované zábradlí bylo nahrazeno novým dvoumadlovým ocelovým trubkovým zábradlím s protikorozní úpravou. Po demontáži starého zábradlí a instalaci nového zábradlí byly obnoveny poškozené živičné povrchy komunikací a byla vytvořena dle vyhl. č. 398/2009 vodící linie zvýšeným parkovým obrubníkem. Cílem tohoto projektu bylo obnovení záchytné funkce zábradlí a zajištění bezpečnosti chodců, procházejících po těchto frekventovaných místních komunikacích. Stavební práce provedla společnost Služby města Český Krumlov, s. r. o. Výdaje na realizaci projektu dosáhly celkové výše 211 tisíc Kč. Z finančních prostředků Jihočeského kraje získalo město dotaci na realizaci projektu ve výši 168 tisíc Kč.

Fotogalerie

Před výměnou

Realizace

Po výměně

 

 

Projekt "Výměna zábradlí Tavírna a Plešivec, Český Krumlov" vznikl za finančního přispění Jihočeského kraje v rámci grantového programu "Podpora zřízení bezpečnostních prvků na pozemních komunikacích".

Jihočeský kraj - logo (250)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: