aktualizováno 23. 5. 2012

Účastníci projektu "UNESCO pro mladou generaci" se připravují na kvizlogo Unesco s textem

aktualizováno 01.02.2012

Již od října minulého roku probíhá projekt "UNESCO pro mladou generaci", jehož cílem je zprostředkovat téma historického a kulturního dědictví mladým lidem. Projekt se skládá ze dvou částí, a to znalostní soutěže "UNES-CO víš a znáš" a výtvarné soutěže a pozdější přehlídky umělecké tvorby dětí a mládeže "ŽIVOT v PAMÁTKÁCH".

V rámci znalostní soutěže "UNES-CO víš a znáš" se na zúčastněných školách uskuteční ve středu 29. února 2012 kviz. Ten je poslední povinnou aktivitou soutěže, kdy pro nejúspěšnější řešitele bude cílovou odměnou tématický, zážitkový výlet na téma UNESCO.

Součástí přípravy účastníků projektu je i návštěva Regionálního muzea v Českém Krumlově, resp. výstavy Příběh města Český Krumlov jako cenného zdroje informací pro samotný kviz. Bezplatné návštěvy účastníků jsou možné v termínu od 1. do 28. února 2012. Tímto si dovolujeme muzeu poděkovat za podporu.

Další informace o projektu "UNESCO pro mladou generaci" i dalších aktivitách v rámci oslav dvacátého výročí zápisu historického centra města Český Krumlov na Seznam světového dědictví UNESCO naleznete na www.ckrumlov.cz/unesco20.

Partneři a podpora: Ministerstvo kultury České republiky; Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky; Jihočeský kraj; Stálá mise České republiky při UNESCO; České dědictví UNESCO; Národní památkový ústav České Budějovice; Městská knihovna v Českém Krumlově; Regionální muzeum v Českém Krumlově; Museum Fotoateliér Seidel; Státní hrad a zámek Český Krumlov; Sdružení průvodců Český Krumlov, o. s.; pan Mgr. Martin Jakab; paní Mgr. Marie Kalistová; Městské divadlo Český Krumlov, o. p. s.; Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.; Rotary club Český Krumlov

Sponzoři: Česká centrála cestovního ruchu-CzechTourism; Zambelli-technik, spol. s r. o.; Schwan Cosmetics CR, s. r. o.; K + B Expert, s. r. o.; Kaufland Česká republika, v. o. s.

 

 

 

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: