aktualizováno 14. 7. 2022

Prázdninové investice v mateřských a základních školách

Jakmile se dětem rozdá vysvědčení a ony se rozprchnou do víru letních zážitků, přijde na řadu údržba a renovace mateřských a základních škol. Letos tomu není jinak a ve školách a školkách již od začátku července, někde i mnohem dříve, probíhají opravy a nákupy nových zařízení s celkovými výdaji 8,046 milionů korun, které mají vylepšit stav a funkčnost školních objektů.

Během letošních prázdnin se z mateřských škol opraví ta na Plešivci a Vyšehradě. Na MŠ Plešivec bude upravena zpevněná plocha dvora za 1 milion korun. Na MŠ Vyšehrad již proběhla rekonstrukce vzduchotechniky v kuchyni za 488 tisíc korun a bude následovat oprava povrchu terasy, jejíž předpokládaná cena je 550 tisíc korun.

Opravami projdou i všechny základní školy. Tou největší momentálně prochází ZŠ T. G. Masaryka, kde již v květnu započala sanace suterénních zdí a rekonstrukce kanalizace s celkovým rozpočtem 3,5 milionu korun. Současně byly ve dvorním traktu školy provedeny terénní úpravy za účelem zajištění bezpečného pobytu a pohybu žáků.

Na ZŠ Plešivec proběhne oprava a zpevnění povrchu před budovou školy s předpokládanými výdaji ve výši 800 tisíc korun a do školní jídelny bude pořízena nová myčka nádobí v hodnotě 481 tisíc korun. Dohromady půjde o investice za 1,28 milionu korun.

Investovat se bude i v ZŠ Za Nádražím, kde proběhnou úpravy zejména v kuchyni. Zakoupen bude nový kráječ knedlíků za 90 tisíc a pečící pánev za 350 tisíc. Také se provede odvětrání lapače tuků před kuchyní školní jídelny za 200 tisíc. V ZŠ Za Nádražím tak vyjdou úpravy celkem na 640 tisíc korun.

Výměna povrchu vnitřního dvora za 200 tisíc čeká ZŠ Linecká. V jejich truhlářské dílně se také připravuje sanace zdí, přípravné práce vyjdou na 150 tisíc. Školní jídelně na Linecké přibude i nová myčka na nádobí v hodnotě 237 tisíc. Dohromady se zde investuje 587 tisíc korun.

Prázdniny jsou ideální čas, kdy je díky nepřítomnosti dětí i učitelů možné provádět podstatnější úpravy v objektech mateřských a základních škol a jejich okolí. Většinu těchto zásadnějších akcí proto plánujeme na letní prázdninové měsíce. Během těch letošních dojde k výměně starého kuchyňského vybavení a proběhnou potřebné práce, které jsou zásadní pro běžný chod škol,“ uvádí Petr Pešek vedoucí Odboru správy majetku a investic. 

Veškeré opravy školních budov základních a mateřských škol a jejich okolí jsou realizovány z rozpočtu města, jakožto zřizovatele a vlastníka těchto objektů. Nákup nového vybavení jídelen je hrazen z rozpočtů škol.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: