aktualizováno 29. 11. 2012

Vernisáž a výstava
„UNESCO pro mladou generaci aneb Život v památkách“

aktualizováno 29.11.2012

V září 2011 vyhlásilo město Český Krumlov projekt „UNESCO pro mladou generaci" k dvacátému výročí zápisu Českého Krumlova na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Součástí projektu je i soutěžní přehlídka umělecké tvorby dětí a mládeže „ŽIVOT v PAMÁTKÁCH". Hlavním koordinátorem a realizátorem této přehlídky je českokrumlovské Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s.

Celý rok dostávali pracovníci Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. různá umělecká dílka od jednotlivců i skupin dětí a mládeže ve věku od 10 do 26 let.

Všechna obdržená díla jsou k vidění na výstavě „UNESCO pro mladou generaci aneb Život v památkách“. Výstavu ve středu 31. 10. 2012 od 15.30 hodin zahájila slavnostní vernisáž v prostorách Městského úřadu Kaplická 439 v Českém Krumlově.

Na vernisáži ocenila místostarostka města Český Krumlov Ing. Jitka Zikmundová, MBA a ředitel CPDM, o.p.s. Mgr. Vlastimil Kopeček nejpovedenější díla vyhlášené soutěžní přehlídky umělecké tvorby dětí a mládeže. K poslechu zahrají žákyně Základní umělecké školy Český Krumlov Kristýna Korčáková a Veronika Holcová.

Výstava potrvá v prostorách úřadu do 31. 12. 2012. Pro veřejnost bude otevřena od pondělí do pátku v otevíracích hodinách Městského úřadu Český Krumlov.

Součástí výstavy je i prezentace k oslavě 15-ti let činnosti Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s.

Plakát výstavy "ŽIVOT V PAMÁTKÁCH"

Tisková zpráva

 

Podporovatelé akce:

  • Jihočeský kraj
  • město Český Krumlov
  • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Generální partner:

  • FRONIUS Česká republika, s. r. o.

Hlavní partner:

  • Česká centrála cestovního ruchu-CzechTourism

Partneři:

  • Kaufland Česká republika, v. o. s.
  • Zambelli-technik, spol. s r. o.
  • Schwan Cosmetics CR, s. r. o.
  • K + B Expert, s. r. o.
  • Linde Pohony, s. r. o. 

Projekt „UNESCO pro mladou generaci“ byl realizován s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky.

Ministerstvo kultury - logo

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: