aktualizováno 2. 6. 2013

Vodní toky aktuálně

Aktualizováno 02.06.2013

Oba vodní toky, řeka Vltava i potok Polečnice dosáhly 3. stupně povodňové aktivity, což znamená vysoký stupeň ohrožení.

AKUTNÍ VÝZVA PRO OBČANY

Povodňová komise města Český Krumlov žádá občany, aby zabezpečili své objekty a vyklidili přízemní prostory v blízkosti vodních toků (řeka Vltava, potok Polečnice).

 

Aktuální informace:

5,30hod - Dle informací Povodí Vltavy s.p. je průtok Vltavy v Českém Krumlově 140 m3/s.

5,45hod - Chvalšinská silnice v obou směrech uzavřena (neprůjezdná)

6,00hod - Dětský den v Českém Krumlově zrušen.

6,30hod - Dle informací Povodí Vltavy s.p. je průtok Vltavy v Českém Krumlově 170 m3/s.

6,32hod - Průjezd do centra města pod mostem u pivovaru Eggenberg (areál Ambit) uzavřen.

7,58hod - Vodní toky stále stoupají, ke kulminaci zatím nedošlo.

8,00hod - Upozornění! V případě nutnosti odpojení přívodu elektrické enegrie a plynu, nebudou v lokalitě vnitřního města tyto energie, po dobu nezbytně nutnou, dostupné.

8,40hod - Dle informací Povodí Vltavy s.p. je průtok Vltavy v Českém Krumlově 200 m3/s.

9,10hod - Průtok Vltavy v Českém Krumlově se nemění. V příštích hodinách nelze očekávat zlepšení. Znovu vyzýváme občany a podnikatele s provozovnami v blízkosti toků,aby odklidili veškerá mobilní zařízení, překážky a předměty.

9,12hod - Lávka přes řeku Vltavu u mostu na Plášti je uzavřena.

9,30hod - Aktuální informace a fotografie také na facebooku - stránka Město Český Krumlov.

9,50hod - Voláme dobrovolníky na pomoc při plnění pytlů s pískem. Doborovolníci dostavte se do areálu Služeb města Český Krumlov v Domoradicích (za Tescem)

10,15hod - Dle informací Povodí Vltavy s.p. je průtok Vltavy v Českém Krumlově 250 m3/s. Očekáváme zvýšení o dalších 50 m3/s.

10,45hod - V odpoledních hodinách očekáváme prudké zhoršení situace.

10,56hod - Dle informací Povodí Vltavy s.p. bude během odpoledne činit odtok z vodní nádrže Lipno 60 m3/s. V případě stále nepříznivé hydrometeorologické situace, může být odtok zvýšen až na 90 m3/s. Na základě těchto informací je v Českém Krumlově během odpoledne možné zvýšení hladiny Vltavy až o 50 cm.

11,15hod - Vnitřní město je uzavřeno pro veškerou dopravu s vyjímkou trvale žijících obyvatel.

11,21hod - ZNOVU ŽÁDÁME VEŠKERÉ DOBROVOLNÍKY ABY SE DOSTAVILI DO AREÁLU SLUŽEB MĚSTA A POMÁHALI PŘI PLNĚNÍ PYTLŮ S PÍSKEM. DĚKUJEME

13,56hod - Povodňová komise stále zasedá a situaci monitoruje. Pytle s pískem jsou rozváženy po městě. Čekáme na další informace z Povodí Vltavy.

 

Informační linka povodňové komise Český Krumlov 380 766 333 - informace o aktuálním stavu. V případě akutního ohrožení volejte linku Městské policie 156.

Vzhledem k neměnnému stavu průtoku a intenzity srážek, doporučujeme občanům z postižených oblastí připravit se na možnost evakuace. Užitečné informace zde.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: