aktualizováno 17. 1. 2013

Podpora výměny domovních olověných rozvodů v roce 2013

Aktualizováno 17.01.2013


Ještě asi pět procent domů v České republice má olověné vnitřní rozvody vody. Olovo, které se z nich do pitné vody uvolňuje, je přitom nebezpečné především pro děti a jejich vyvíjející se nervový systém. I když lze obsah olova snížit např. odpouštěním vody, nejjistější způsob, jak se tomuto riziku vyhnout, je nevyhovující rozvody vyměnit za nové, nezávadné.
Ministerstvo pro místní rozvoj proto vyhlásilo „Podpůrný program na odstranění olověných rozvodů pitné vody v nemovitostech (stavbách pro bydlení)". Podmínky pro udělení dotace a další informace lze nalézt na webových stránkách ministerstva www.mmr.cz. Dotace je poskytována fyzickým i právnickým osobám, a to v maximální výši 20 tis. Kč na jednu bytovou jednotku. Lhůta pro doručení žádosti vyprší 15. února 2013.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: