aktualizováno 14. 5. 2009

 

Oslavy výročí konce druhé světové války

14. května 2009

Výročí konce 2. světové války si v prvním květnovém týdnu připomněli občané a představitelé města Český Krumlov. Pietní akt proběhl v pátek 8. května od 10 hodin u pamětní desky velitelství americké armády, která se nachází na zdi Hotelu the Old Inn na náměstí Svornosti.

Město Český Krumlov reprezentovala místostarostka Jitka Zikmundová. Aktu se zúčastnili i zástupci občanských spolků: Sdružení vojensky rehabilitovaných, Územní organizace PTP Český Krumlov, Vlastenecko-dobročinná sdružená obec baráčníků Vitoraz Český Krumlov, Odbor Klubu Českých turistů Start, Senior klub Rozvoj. Dále byl přítomen poslanec Vítězslav Jandák, Karel Vachta a zastupitel města Rudolf Vejskrab.

Poté, co byla k pamětní desce slavnostně zavěšena květina, se všichni účastníci přesunuli na terasu Hotelu the Old Inn, kde společně strávili několik příjemných chvil. Občerstvení zajistilo město Český Krumlov.

Součástí oslav konce 2. světové války v Českém Krumlově  byl již tradičně slavnostní koncert, který proběhl ve čtvrtek 7. května od 19 hodin v Zámecké jízdárně. Koncert se konal pod záštitou místostarostky Jitky Zikmundové a byl finančně podpořen městem Český Krumlov. Ze skladeb Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena se mohli těšit i někteří účastníci pátečního pietního aktu, kteří obdrželi od města volné vstupenky. Účinkovala Jihočeská komorní filharmonie pod taktovkou Jana Talicha, jako sólista se představil klarinetista Irvin Venyš. Koncert byl součástí programu Ozvěny Pražského jara.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: