aktualizováno 20. 12. 2013

PF 2014 - Přání starosty města Český Krumlov

Aktualizace 20.12.2013

Vážení spoluobčané,

konec roku je vždy časem bilancování, hodnocení a předsevzetí do roku nového. Proto mi dovolte, abych krátce shrnul, jaký byl rok 2013 pro Český Krumlov. Osobně bych ho nazval rokem bouřlivě veselým.

V lednu jsme vášnivě debatovali nad protipovodňovými opatřeními, abychom pak při červnové povodni ověřili, jak se ta doposud provedená osvědčila. V květnu jsme pak slavnostně otevřeli nově zrekonstruovanou synagogu a spolu s ní zahájili Zemskou výstavu. Přeshraniční projekt, který svým rozsahem a celkovou návštěvností předčil očekávání nejen nás organizátorů, ale i samotných návštěvníků. V červenci jsme pak obdrželi zprávu ze zasedání světového dědictví UNESCO, která potvrdila, že zápis na tzv. danger list nám nehrozí a že se cituji „doporučuje pokračovat v provádění všech příslušných opatření, aby se zabránilo ohrožení mimořádné hodnoty majetku." Téma otáčivého hlediště a jeho další existence tedy opět rozbouřilo vody nejen politické a práce na zachování „otáčka" v Českém Krumlově se opět rozjely. Srpen byl měsícem komunikace. Zprovoznili jsme novou webovou aplikaci pro hlášení závad a nedostatků a zavedli SMS Infokanál, nový komunikační prostředek s vámi občany. Podzim byl pak ve znamení slavnostních událostí. Zakončili jsme úspěšnou zemskou výstavu, přivítali prezidenty České a Rakouské republiky a setkali se také s našimi partnerskými městy v Rakouském Vöcklabrucku.

Za událostmi roku 2013 se společně ohlédneme ve čtvrtek 23. ledna 2014 při tradičním setkání vedení města s občany, na které vás tímto srdečně zvu. Rád zde vyslechnu vaše názory nejen k tomu, co bylo, ale především také k tomu co bude.

Rok 2013 byl pro naše město rokem nabitým rozličnými událostmi. Za každou z nich se skrývají hodiny, dny, týdny i měsíce práce, a za kterou bych chtěl touto cestou poděkovat nejen zaměstnancům a funkcionářům města, ale také všem dalším spolupracovníkům, neméně pak celému krizovému štábu a dobrovolníkům, kteří v plném nasazení pracovali během červnových povodní.

V současném adventním čase vám, milí spoluobčané, přeji klidné prožití svátečního období a do nového roku převážně zdraví, spokojenost a mnoho osobních i pracovních úspěchů.

Dalibor Carda, starosta města

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: