aktualizováno 4. 1. 2022

Vodné a stočné pro rok 2022

Na rostoucí výdaje českokrumlovských domácností a firem bude mít v letošním roce vliv i vyšší cena pitné vody. Jak vyplývá z kalkulace vodného a stočného pro tento rok, v porovnání s kalkulací na rok 2021 zaplatí odběratelé za 1 m3 vody o 5,64 korun více, což meziročně představuje nárůst o 6,5 %.

Na tomto zvýšení se téměř ze dvou třetin podílel pokles celkové spotřeby vody způsobený zejména propadem cestovního ruchu (nižší odběr v ubytovacích a stravovací zařízeních). Zbývající část navýšení jde na vrub vyšší ceny vody dodávané do sítě od Jihočeského vodárenského svazu a indexového nárůstu dalších vstupních nákladů. Za kubík vody tak v letošním roce zaplatíme 91,93 korun, což je cena zhruba odpovídající průměru v ČR. Pokud rok 2022 bude posledním rokem s dopadem covidové pandemie a dojde k oživení hospodářství a cestovního ruchu zvlášť, lze očekávat že ceny vodného a stočného od roku 2023 již dále neporostou.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: