aktualizováno 15. 1. 2024

Kronika města Český Krumlov 2020

Úvodní slovo kronikáře

Městskou kroniku Českého Krumlova vede od listopadu 2015 Mgr. Zdena Mrázková, MBA. Pochází z Českých Budějovic (narozena v roce 1972), kde vystudovala Kulturní historii na Jihočeské univerzitě. Absolvovala také obor Management cestovního ruchu na univerzitě Johannese Keplera v Linci. Její zaměstnání ji přivedlo po studiu do Českého Krumlova. Nejprve byla dokumentaristkou a knihovnicí, později vedoucí Evropského informačního centra Jihočeské univerzity v Krumlově. Zde se podílela na realizaci rozsáhlého projektu „Oficiální informační systém města a regionu Český Krumlov“ na www.ckrumlov.cz, následně pracovala pro Národní památkový ústav jako manažer provozu Státního hradu a zámku Český Krumlov. Od roku 2002 je zaměstnankyní Českokrumlovského rozvojového fondu, spol. s r. o.

Na ČKRF spol. s r. o. nejprve spoluzakládala a následně pracovala na destinačním managementu v oddělení cestovního ruchu, které později i vedla. V letech 2015 – 2017 byla asistentkou jednatele společnosti a zároveň od roku 2005 spolupracovala na vybraných projektech Musea Fotoateliér Seidel (pilotní projekt záchrany a revitalizace fotoateliéru, tvorba musea a depozitáře s fotografickým archivem v letech 2005 – 2008, fotografická databanka na www.seidel.cz, drobné i rozsáhlé výstavy fotografií J. a F. Seidela: mj. výstava pro Česká centra v Mnichově a ve Vídni, výstava v Egon Schiele Art Centru Mystérium Šumava, pravidelná publikační a přednášková činnost – čtvrtletník Vítaný host na Šumavě a v Českém lese, čtvrtletník NPŠ Šumava, příspěvky do Novin města, cyklus přednášek „Seidelova Šumava“ aj.). Od r. 2019 pracuje jako vedoucí Musea Fotoateliér Seidel.

Podílela se na zpracování publikací – ve spolupráci s Nadací barokního divadla zámku Český Krumlov na „Průvodci zámeckým divadlem“, se společností MCU s. r. o. na „Průvodci městem Český Krumlov“, ve spolupráci s městem Český Krumlov pak např. na realizaci 1. etapy „Management plánu památky UNESCO“ či na projektu výpravné knihy vydané r. 2009 k 750. výročí: „Příběh města Český Krumlov“. V roce 2016 byla spoluautorkou úspěšného prvního svazku edice Seidelova Šumava: „Lipno – krajina pod hladinou“, v roce 2017 spoluautorkou dalšího svazku této edice „Šumava – krajina pod sněhem“ a v roce 2018 to byl 3. svazek nazvaný „Krumlov, město pod věží“. Zdena Mrázková žije se svými třemi syny v Dolním Třeboníně nedaleko Českého Krumlova.                                                                              

                                                                                               V Českém Krumlově, 15. ledna 2020

Zdena Mrázková

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: