aktualizováno 2. 5. 2022

Děkujeme, že jste pomohli uklidit Krumlov 

Poslední roky komunitním akcím a vůbec setkávání příliš nepřály, proto jsme rádi, že jsme po delším čase mohli pořádat již tradiční akci Ukliďme Krumlov.  

Vzhledem k nepříznivému počasí, které na začátku dubna překvapilo nejen nás (na akci Ukliďme Česko připadl termín 2. dubna), probíhal úklid v průběhu celého měsíce.  

Zapojili se hlavně tradiční dobrovolníci – Základní škola v Kaplické ulici, místní skautský oddíl URSINI, Základní škola Za Nádražím, organizovaně se zapojili obyvatelé Domoradic, pracovníci z kempu Krmítko a pár dalších věrných jednotlivců. 

Díky nim se podařilo uklidit okolí starých Domoradic a vybrané lokality u Vltavy, zelené plochy v centru města, okolí školy Za Nádražím, spojovací cestu směrem do sídliště Mír, cyklostezku ve Starých Dobrkovicích, sportovní areál včetně cyklostezky ve Fialkové ulici a okolí Zámecké zahrady. 

Pytlů s drobným odpadem bylo nepočítaně, stejně tak i velkoobjemového odpadu (matrace, pneumatiky, ale objevena v přírodě byla např. i mikrovlnná trouba či jízdní kolo…). Nutno však dodat, že v porovnání s minulými roky bylo nepořádku znatelně méně. 

S úklidem pomohlo 126 účastníků a všichni si zaslouží veliké poděkování, jejich úsilí a ochota je nebývalá! Doufáme, že příští rok se uvidíme nejen s nimi.

Ukliďme Krumlov 2022, zdroj: oKSUkliďme Krumlov 2022, zdroj: oKSUkliďme Krumlov 2022, zdroj: oKS

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: