aktualizováno 6. 2. 2023

Trocha statistiky z loňského roku

Jak si Český Krumlov vede v počtu obyvatel? Kolik malých občánků městu přibylo a kolik lidí naopak město opustilo? Kolik lidí se rozhodlo vstoupit do svazku manželského? Jaká byla nejoblíbenější jména? To vše jsme pro vás shrnuli v krátkém přehledu. 

Ke konci roku 2022 evidoval městský úřad 12 092 obyvatel s trvalým pobytem v Českém Krumlově. Na svět přišlo 89 krumlovských občánků, tedy s trvalým pobytem v Krumlově. V počtu 48 vedou chlapečci, holčičky ale nezahálí a dotahují v počtu 41. Stoupl také počet narozených dětí na území města, což může být způsobené válkou na Ukrajině a příchodem válečných uprchlíků. V českokrumlovské porodnici se narodilo celkem 616 dětí. Počty byly vyrovnané a od každého pohlaví se narodilo 308 dětí. Z toho 102 mají rodiče cizince. Velkou část z nich tvoří právě ukrajinské děti.

Nejčastějšími jmény, která letošní miminka dostala, byla Viktorie, Anna, Rozálie a Natálie pro holčičky a pro kluky Jakub, Matyáš a Jan. Mezi narozenými dětmi byla v minulém roce jedna dvojčata.

Na krumlovské matrice se uzavřelo celkem 155 manželství, z toho 22 byly svatby cizinců. Nejčastěji se svatby konaly v Krumlově, kde se uzavřelo celkem 99 sňatků. Dále byly oblíbené Mirkovice s 29 svatbami a Mojné s 19. Církevních svateb se uskutečnilo 6.

Celorepublikovým trendem je v posledních letech bydlení na vesnici nebo předměstích, to se týká i Českokrumlovska, proto město i v roce 2022 zaznamenalo úbytek obyvatel. V loňském roce se z města odstěhovalo 330 lidí, počet přistěhovaných je 163. V rámci území města se přestěhovalo celkem 227 obyvatel.

Počet zesnulých obyvatel za minulý rok je 139. Po sečtení dělá celkový úbytek občanů 217 osob.  

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: