aktualizováno 22. 12. 2023

Státní smutek k uctění obětí tragédie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy

21. prosinec 2023 se do historie naší země zapíše černým písmem. „Tragédie, která se odehrála na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, zasáhla každého z nás. Za město Český Krumlov vyjadřuji nesmírnou lítost a hlubokou soustrast rodinám a blízkým obětí,“ uvádí starosta Alexandr Nogrády.

Vláda ČR vyhlásila na sobotu 23. 12. státní smutek, na veřejných budovách budou svěšeny vlajky na půl žerdi. V Českém Krumlově budou na půl žerdi vlát vlajky na stožárech u budovy městského úřadu v Kaplické ulici. Svěšené vlajky, nebo černé prapory budou i na dalších budovách veřejných institucí ve městě.

Z pietních důvodů budou 23. 12.  zrušeny koncerty na náměstí Svornosti. Ruší se také obě představení živého betlému na II. zámeckém nádvoří.

Společně uctít památku obětí minutou ticha může veřejnost v sobotu ve 12.00 hodin na II. zámeckém nádvoří, kdy se městem rozezní smuteční zvony.

Zapalme svíčky se svými nejbližšími a semkněme se v tomto nezvykle bolestném předvánočním čase.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: