aktualizováno 25. 1. 2022

Loni se narodilo 93 krumlovských občánků

Na začátku letošního roku žije v Českém Krumlově 12 280 obyvatel, v loňském roce se 93 nových občánků narodilo, 174 lidí zemřelo. Do Krumlova se přistěhovalo 200 obyvatel, 326 se odstěhovalo. Počet svatebních obřadů narostl, v roce 2021 jich matrika v Českém Krumlově eviduje 117, rok před tím proběhlo o 10 obřadů méně.

V roce 2021 se narodilo 93 miminek s trvalým pobytem v Českém Krumlově. Počty obou pohlaví jsou velmi vyrovnané, 46 holčiček a 47 chlapečků. Nejčastější jména pro holky byla Natálie, Viktorie a Tereza, pro kluky to byl Jakub, Matyáš a Jan. Porodnice v českokrumlovské nemocnici je velmi oblíbená, loni se tam narodilo celkem 613 dětí, z toho 4 dvojčata. Mezi rodiči miminek narozených v krumlovské porodnici je 72 cizinců.

Loni oproti roku 2020 více lidí uzavíralo manželské svazky, od vypuknutí pandemie ale svateb ubývá, oproti roku 2018 se konalo téměř o třetinu méně svatebních obřadů. Současně také klesá trend církevních obřadů, těch bylo v loňském roce pouze pět ve srovnání s rokem 2018, kdy církevní obřad mělo 13 novomanželů. Svatby ve městě převládají nad svatbami v nematričních obcích. Celkový trend svateb v nematričních obcích ale neustále roste. Z nematričních obcí jsou nejatraktivnější Mirkovice, kde se loni vzalo 25 párů z celkových 45 svateb mimo matriční obec.

Vývoj počtu obyvatel - Graf

Vývoj počtu svateb - Graf

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: